7.8.2013
Atletky testovaly formu.
7.8.2013

„Zlatá dráha“ v Poohří je rychlá!

Po dlouhých osmnácti letech (!) se vrátila chebská atletika do Poohří, do nádherného prostředí plného zeleně, na levý břeh řeky Ohře. Poslední obavy, zda dráha je nebo není rychlá, se rozptýlily z prvním výstřelem startéra Petra Učíka a z prvním doběhem sprinterek do cíle. Za příjemného počasí se začaly „běhat“ osobní rekordy a funkcionářům chebského Unionu spadl kámen ze srdce. „Zlatá dráha“ je rychlá!
Zahajovací závod překvapivě přilákal atlety z mnoha klubů České republiky a své první atletické běžecké krůčky si mohli vyzkoušet i ti úplně nejmenší zájemci o královnu sportu. Na atletiku se přišlo podívat hodně diváků, takže tribunka v cílové rovince byla zcela zaplněná.
Vítězné časy v jednotlivých disciplín jsou prvními rekordy „Zlaté dráhy“ a v mnoha případech jsou velice kvalitní. Velmi dobře se před domácím publikem uvedli chebští atleti. Žákyně Martina Petrikovičová si zaběhla dva osobní rekordy – vyhrála 150m (19.25) a tento čas je desátým nejlepším v České republice. 60m se stalo kořistí karlovarské Lucie Prokopové ve výborném čase (7.95) před Denisou Vávrovou ze Stříbra ((8.08) a Markéta byla třetí (8.13). V běhu na 500m dominovala Sára Janušková, která šla nebojácně do čela závodu a stylem start-cíl vyhrála v nejlepší dorosteneckém čase v ČR 1:19.44 min. Překvapila oštěpařská žákyně Jana Danihelková. Oštěp byla jediná technická disciplína tohoto mítinku a Jana se cítila velmi dobře a chtěla hodit hodně daleko. Výsledkem byl nový klubový rekord výkonem 35.89m a to je osmý nejlepší hod v ČR! 300m vyhrála sušická Martina Brejchová (42.80) o pouhá desetinu před chebskou Soňa Vejražkovou.
Chebský „Bolt“ David Richter je ještě věkově v kategorii žactva, ale jeho výkony jsou výborné. Rád by si na podzim, na mistrovství České republiky žactva, zopakoval z svůj úspěch z loňského roku, kdy si přivezl bronzovou medaili z běhu na 300m. V Poohří vyhrál 300m za 37.44 a na 60m cíloval jako druhý (7.53) za karlovarským Tadeášem Sommrem (7.43). Pro vítězství na 150m si z Chomutova přijel Jakub Klíma (17.43) a 500m vyhrál v čase 1:10.02 min.nestárnoucí Robert Čapek (45) z pražského Olympu.
Zahajovací závody byly skvělou pozvánkou na 33. ročník Velké ceny města Chebu, která bude v pátek 2.8. od 18.30 hod. Atletičtí a vůbec fandové sportu se mohou těšit na bronzovou z olympijských her v Londýně a nejlepší běžkyni Diamantové ligy na 400m překážek Zuzana Hejnovou, na dvojnásobného mistra Evropy v běhu na 400m Pavla Masláka, na nejrychlejší ženu v České republice Kateřinu Čechovou a na mistra republiky v běhu na 110m překážek Martina Mazáče a pochopitelně k vidění budou i ti nejlepší chebští atleti. Přáním organizátorů je plný stadiónek diváků! Přijd’te i Vy.