Atletická olympiáda.
7.8.2013
„Zlatá dráha“ v Poohří je rychlá!
7.8.2013
Vše

Miroslav Sabadin se lvíčkem na prsou.

Chebská atletika má opět českého reprezentanta!

Po dvou letech má atletický Union opět českého reprezentanta. V mezistátním juniorském utkání Mad’arsko – Chorvatsko – Slovinsko a Česká republika v Praze na Strahově startoval Miroslav Sabadin v běhu na 200m. V osmičlenném poli sprinterů skončil na pátém místě v čase 22.11 sek. a připsal si tak na své konto, po bronzové medaili z mistrovství České republiky, další skvělý úspěch!Od vzniku klubu (1974) je to další český atlet, kterého do reprezentace připravili trenéři chebského Unionu. 
Míra není jediným českým reprezentantem chebského Unionu – velkého úspěchu dosáhl Jiří Janoušek, který reprezentoval ČR v roce 1992 na halové mistrovství Evropy v Janově v běhu na 400m. V roce 1988 se Helena Zímová probojovala na mistrovství světa juniorů v kanadské Sudbury a z rozběhu na 800m postoupila do semifinále běhu na 800m. Reprezentovali i další borci, kteří patří k osobnostem chebské atletiky – Zdeněk Mašek, Ludvík Remiš, David Doskočil, Josef Špalek, Roman Jablonovský, František Michálek, Petra Volenová, Michal Novák, Zuzana Přibáňová, Petr Tirala, Nikola Jelenová a vedení klubu věří, že k nim brzo přibudou další.
Všichni tito atleti se spolu těmi nynějšími těší na atletické otevření své „zlaté“ dráhy v Poohří Velkou cenou dne 2.8. od 19.30 hod. Na startu, kromě aktuálních chebských hvězd, bude i držitelka bronzové olympijské medaile na olympijských hrách v Londýně v běhu na 400m překážek. Zuzana Hejnová. Zuzka poběží 300m překážek, kde se chce pokusit zlepšit svůj osobní rekord, který je zároveň nejlepším časem na světě všech dob! Další peckou je start dvojnásobného mistra Evropy na 400m Pavla Masláka, který se pokusí na trati 300m zaběhnout nejlepší český čas v celé historii. Zveme všechny fandy atletiky – přjd’te se podívat. Bude to stát za to!