Úspěchy na atletickém mistrovství České republiky.

Chebští atleti na nové dráze v Plzni.
7.8.2013
Atletická liga v Českých Budějovicích s chebským rekordem.
7.8.2013
Vše

Úspěchy na atletickém mistrovství České republiky.

O víkendu proběhlo mistrovství České republiky atletů do 22 let v Ustí nad Orlicí.
Chebský Union měl na startu dva zástupce – šestnáctiletou Sáru Januškovou a devatenáctiletého Miroslava Sabadina – atlety, kteří v této kategorii mohou ještě nějaký ten rok startovat. 
Před mistrovstvím bylo přáním vedení Unionu, aby se Sára s Mírou probojovali do finále svých disciplín, což se podařilo! Sára Janušková se nezalekla starších a hlavně zkušenějších soupeřek a už po rozběhu na 400m bylo jasné, že se připravila výborně. Postoupila přímo do finále z druhého místa (59.90) a už to byl obrovský úspěch. Ve finálovém běhu Sára dostala osmou dráhu, což není příliš výhodné, ale díky její bojovnosti v závěru běhu se dostala až na šestou příčku a to bylo opravdu skvělé!
Sprinter Míra Sabadin nejdříve nastoupil do rozběhu na 100m a tam překvapil hlavně i sám sebe. Zaběhl skvělý čas 10.89, jen 0.02 za svým osobním rekordem z mistrovství ČR juniorů v Jablonci a čekalo se, jak bude úspěšný ve finále, ale opět musíme konstatovat, že už postup do finále byl výborným výkonem. Ve finálovém běhu, kde vítěz Zdeněk Stromšík vytvořil časem 10.51 nový rekord šampionátu, se Mírovi nepodařilo zopakovat čas z rozběhu a časem 11.02 skončil na osmém místě. V nedělním rozběhu na 200m jeho čas 22.59 už na postup do finále nestačil, což byla škoda, hlavně proto, že na Velké Ceně města Chebu jeho výkon na 150m sliboval daleko lepší čas. Přeci jenom lenošit před velkými závody se nevyplací…
Atletická sezóna v září pokračuje – v sobotu jedou atletky Unionu na II. ligu do Českých Budějovic a v neděli závodí na nové dráze Škody Plzeň na velkých mládežnických závodech, což je mistrovství družstev Západočeské oblasti ani tady nejsou chebští bez šancí na dobré umístění.