Ještě jednou VC Chebu – Článek v novém čísle běžeckého časopisu RUN z 22.8. 2013.
7.8.2013
Úspěchy na atletickém mistrovství České republiky.
7.8.2013

Chebští atleti na nové dráze v Plzni.

Po otevření atletického stánku v Poohří, které bylo zarámováno Velkou cenou města Chebu, se otvíral další atletický stánek – tentokrát v Plzni. Plzeňští atleti přišli o svou slavnou dráhu ve Štruncových sadech, na které bylo v roce 2000 mistrovství České republiky a v ochozech 18.000 diváků (!) a i v roce 2004 přišlo na další mistrovství ČR 14.000 lidí! Atleti museli ustoupit fotbalistům ale musíme konstatovat, že nová osmiproudá dráha je velmi kvalitní, ale co je třeba obdivovat, je zázemí stadionu zvláště krytý130m dlouhý tunel s pěti dráhami, možností skoku do dálky, sauna, vířivky a další moderní vymoženosti.
Na zahajovacích závodech pochopitelně nemohli chebské atletické špičky chybět a opět se nevraceli s prázdnou. Sára Janušková potvrzuje výbornou formu před mistrovství ČR do 22 let, když dokázala vyhrát 600m ve velmi dobrém čase 1:40.19 min. Starší žák David Richter rovněž vyhrál a dokonce dvakrát – 300 za 37.32 sek., a 150m 17.11 sek., což by byl nejlepší letošní žákovský výkon v ČR, ale zabránila tomu nedovolená podpora větru + 2.9 m/s. Vítězství si vybojovala na 150m Markéta Petrikovičová (19.60) před Soňou Vejražkovou (20.17) a Šárkou Sabadinovou (20.43). 150m mezi mladšími žákyněmi vyhrála Aneta Tiralová 20.64 a za ní doběhla Kateřina Jarošová 21.40.
V oštěpu přišlo další vylepšení žákovského klubového rekordu zásluhou Jany Danihelkové na 37.16m a tak se Jana už může těšit na start na žákovském mistrovství ČR na pražské Slávii.
Na tomto stadiónu se o víkendu uskutečnila I. atletická liga, kde v barvách pražského Olympu dominoval hostující chebský Miroslav Sabadin. Míra vyhrál 200m za 22,13