Atletická liga v Českých Budějovicích s chebským rekordem.

Atleti a atletky chebského Unionu startovali na IV. kole II. národní ligy v Českých Budějovicích. Za slunečného počasí se děvčatům podařilo udržet čtvrtou příčku a potvrdily tak, že patřily ke špičkovým týmům této skupiny.Atleti hostovali v barvách Klatov a přestože Jiří Gregor a Petr Tirala již nestartovali (letošní letní sezóna byla pro ně hodně neúspěšná), další dva Jan Toncar a David Richter pro tým bodovali. Honza Toncar opět obrovským způsobem zabojoval a výsledkem bylo třetí místo na 400m (53.89) a David Richter na 200m v protivětru 1.2m/s. dokonce vytvořil nový chebský žákovský rekord 23.41 sek. což hodně slibuje pro mistrovství České republiky žactva jednotlivců na 300m, za týden na pražské Slávii.Děvčata se opět mohla spolehnout na výborné výkony špiček týmu, ale důležité body přinesl i druhý slet. Sára Janušková vyhrála dvě disciplíny (200m 26.70 + 800m 2:22.13) a je v závěru sezóny ve velmi dobré formě. Markéta Petrikovičová finišovala dvakrát druhá (100m 13.10 + 200m 26.86) a bude patřit k favoritkám na žákovském mistrovství ČR na postup do finále na 150 a 300m. Oštěpařka Tereza Kristková pomohla sedmým místem v dálce (4.28cm) a pak se již soustředila na pokusy v oštěpu. Výkonem 32.30m byla druhá a ted‘ se těší na pátek, kdy bude na „Hvězdném házení“ v Domažlicích startovat společně s dvojnásobnou olympijskou vítězkou Bárou Špotákovou….. Prosadili se i další sprinterky, které budou bojovat o mistrovské medaile v Praze ve štafetách na 4x60m a 4x300m. Soňa Vejražková doběhla druhá na 400m (62.46), Šárka Sabadinová vyhrála „B“ finále na 100m (13.57) a přidala body i za šesté místo na 200m (27.74). Josefína Duchková předvedla 100m za 13.86 a 200m proběhla za 27.90. Z hostujících atletek ze Sokolova byla výborná vítězka oštěpu Nikol Šustrová (33.31).Před hlavním závodem celé letošní sezóny žactva – mistrovstvím ČR – je ještě několik závodů na doladění formy (Plzeň, Chodov, Bělá, Domažlice, Tábor) a tak doufejme, že v závěru září vyjde i počasí.