2.kolo OMD mužů a žen – Plzeň 10.6.2018
10.6.2018

OMJ žactva – Stříbro 3.6.2018

Úspěchy mladých atletů

Se ziskem osmi medailí se vrátila atletická výprava mladšího a staršího žactva chebského Unionu z krajského mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje ve Stříbře.
Zlatou medaili na krku měl mladší žák Jan Šmrha z běhu na 300m v osobním rekordu 43.24 sekundy. Dařilo se mu i v běhu na 60m překážek, kde skončil třetí v čase 10.99. Druhou zlatou získal nováček v Unionu Ladislav Fara v hodu oštěpem 37.57 metru.
Dvojnásobně úspěšný byl i starší žák Mathias Langmaier zásluhou běhu na 200m překážek, když vybojoval stříbro časem 27.70 a výborně běžel i 150m, kde skončil třetí v novém osobním rekordu 17.83 sek.! O pouhý jeden centimetr prohrála bitvu o zlato ve vrhu koulí Markéta Boučková – 10.53m.
Medaile přivezly i štafety . Starší žákyně ve složení K.Kůtková, M.Šebestová, A.Králová a V.Babyncová získaly stříbro v běhu na 4 x 60m (32.03) a v sestavě V.Lofová, A.Králová, V.Babyncová a M.Šebestová byly třetí v delší štafetě na 4 x 300m (3:00.79).
Na základě výsledků na těchto závodech byli vybráni do krajského týmu na mezikrajové utkání všech krajů z celé |ČR do Jihlavy – M.Šebestová, M.Boučková, M.Langmaier a L.Fara.