OMJ žactva Karlovarského a Plzeňského kraje – Stříbro 24.5.2014

Krajské medaile za osobní rekordy.
Ve Stříbře se o víkendu uskutečnilo žákovské mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje. Medaile visely hodně vysoko, ale přesto jich atleti Unionu přivezli do Chebu šestnáct!
Špičkové výkony předvedly dvě chebské hvězdy. Starší žák Matěj Nádhera potvrdil, že patří k absolutní české žákovské sprinterské špičce. Vyhrál 60m a časem 7.26 sek. překonal klubový rekord žáků Davida Richtra (7.31), který v dorostenecké kategorii patří rovněž ke špičkovým závodníků…. Nádhera ale řádil dál. Další jeho kořistí se stalo zlato z běhu na 150m (17.36), a to byl jeho další osobní rekord. A Matěj pak vytáhl chebskou štafetu (A.Študlar, T.Kůtek,.Lališ) na 4 x 60m rovněž ke zlatu ve výborném čase 29.29.
Mladší žákyně Kateřina Jarošová, sice malá postavou a velká svými výkony, dávala o sobě rovněž hodně vědět. Vyhrála 150m, když se poprvé dostala pod hranici 20.00 sekund a zaběhla druhý nejlepší český výkon 19.96 sek. na 60m cílovala jako druhá a časem 8.30 si vyrovnala halový osobní rekord. Další stříbrnou medaili pak získala se svými kolegyněmi (V.Maydlovou, R.Škrnovou, A.Tiralovou) ve štafetě 4 x 60m (32.90).
Zlatou medaili, ve výborném čase na 300m (38.49), si vybojoval Adam Študlar a přidal k tomu stříbro na 150m v osobním rekordu 18.24 sek. Zlato má i mladší žák Lukáš Petrikovič za 150m v „osobáku“ 20.97 sek. Lukáš běžel i ve stříbrné štafetě mladších žáků spolu s A.Hadem, P.Špreňarem a S.Klimtem (34.53). V nejmladším žactvu byl druhý nejrychlejší na 60m sprinter Petr Špreňar (8.95) a štafeta nejmladší sprinterek na 4 x 60m (39.50) – M.Šebestová, K.Suková, Z.Študlarová a A.Desenská.
Aneta Tiralová mezi staršími žákyněmi běžela osobní rekord na 300m (43.49) a byla z toho bronzová medaile, osobní rekord běžela i na 60m (8.28). Stejný kov získal v oštěpu (35.35m) Jan Lališ. Velkou bojovnost předvedla nejmladší žákyně Monika Šebestová v běhu na 600m (2:02.22),  kde v poli jednatřiceti atletek, si závěrečným finišem vybojovala bronzovou medaili.
Mistrovství České republiky žactva bude až v září v Plzni, takže je šance ještě hodně natrénovat, i když se trenéři bojí trošku prázdnin, kdy je tendence trošku se flákat a pak rodiče mají dovolené a berou si pochopitelně děti sebou. Snad forma vydrží a nějaká ta medaile na mistrovství ČR cinkne.