Krajské kolo Štafetového poháru – Cheb 23.5.2014

2.kolo OMD předžactva – K. Vary 21.5.2014
9.5.2014
OMJ žactva Karlovarského a Plzeňského kraje – Stříbro 24.5.2014
9.5.2014

Union organizoval krajské finále Štafetového poháru.
Každým rokem se školní atleti těšili na Kinderiádu, která byla pro ně atraktivním závodem. Bohužel organizátorům došli finanční prostředky a tak Český atletický svaz hledal adekvátní náhradu. Vznikl ,, Štafetový pohár“, který měl letos svoji premiéru a SKP Union Cheb organizoval finále Karlovarského kraje.
Závod je se skládá ze tří štafetových běhů. Nejdříve se běží štafeta 8x100m prvních až třetích tříd, pak stejná štafeta čtvrtých a pátých tříd a vše vrcholí štafetou 8 x 200m,kde běží nejlepší čtyři děvčata a čtyři kluci za každou školu.
Do Chebu dorazilo 17 štafet z celého kraje, což znamená, že na start se postavilo 272 atletů!! Zlatá dráha v Poohří byla plná atletických nadějí a pořadatele potěšilo, že účast na akci přijali i místostarostové města Chebu pánové Linda a Hartmann.
Tato soutěž má své republikové finále 11.6. v Kolíně, kam z Chebu postoupila vítězná štafeta ZŠ Masarkykova  Ostrov. Na druhém místě skončila 5. ZŠ Cheb, třetí ZŠ Jih Mariánské Lázně. Atleti těchto škol získali medaile, vítězové pak i trička a pohár. Pořadatelé ale odměnili čokoládou všechny účastníky tohoto vydařeného závodu, takže kromě výkonů si každý z Chebu něco odvezl.
Odměnou pořadatelům byl  pak zasloužený potlesk dětí a jejich učitelského doprovodu.