Atletky opět druhé v lize.

Atletky chebského Unionu startovaly v Českých Budějovicích ve druhém kole II. národní ligy a před jeho začátkem si daly za cíl, že by to kolo mohly vyhrát. Přesto, že všechna děvčata předváděla své letošní nejlepší výkony a nastupovala k dalším disciplínám, které měly zajistit týmu body, porazit domácí se nepodařilo. Loňský účastník I.ligy Sokol České Budějovice byl prostě k neporažení.
Do týmu se podařilo zabudovat tři dámy, které mají chut‘ dělat atletiku a dokonce měly tolik odvahy, že nastoupily pro Cheb k nezvyklé disciplíně – 3000m překážek. Celý tým fandil u vodního příkopu třem mušketýrkám – Aničce Bednaříkové (3), Marcele Bečvářové (4)) a Jitce Študlarové (5), které nebojácně zdolávaly pevné překážky a padaly do vodního příkopy, z kterého vždy vyběhly obrovsky zmáčené, ale doběhly. A A.Bednaříková dokonce v klubovém rekordu 14.22.42 minut!
Hostující sprinterka Lucka Prokopová opět nenašla přemožitelku na 100m (12.71) a 200m (25.94) a jako finišmanka štafety 4x400m (společně se M.Petrikovičovou, S.Januškovou a Š.Sabadinovou) vítězně proběhla cílem (4:08.45). Výborné byly i další sprinterky. M.Petrikovičová se dostává do výborné formy o čemž svědčí nejen umístění ale i dosažené časy – druhá na 100m (12.78) a třetí na 200m (26.06), čímž si řekla o nominaci na dorostenecké mistrovství ČR v Třinci. Výborné osobní rekordy běžela i starší žákyně Aneta Tiralová (100m 13.18) a na 200m (27.10). Pozadu nezůstala i další sprinterka Šárka Sabadinová –osobní rekord na 100m (13.28) a výborná byla i dvoustovka (27.41). Roli favoritky potvrdila na 400m Sára Janušková, která zvítězila v čase 59.51 sek.
Hodně týmu pomohla i Lucka Břicháčková, která zaběhla sedmý nejrychlejší čas na 100m překážek (os.rek. 18.14), osobní rekord si vyrovnala ve skoku dalekém (4.88m), kde skončila třetí a poprvé si v soutěži vyzkoušela trojskok a bylo z toho páté místo (9.61m).
Dalším disciplínou, která přinesla chebským vítězství byl oštěp, který vyhrála hostující Nikol Šustrová (39.28m), osmá byla Tereza Kristková (33.69) a Lucka Němečková si zlepšila letošní nejlepší výkon na 31.52m. Dařilo se i dalším vrhačkám. Veronika Parimuchová poslala kouli do vzdálenosti 10.78m a skončila druhá a třetí byla kladivářka Anna Bílková výkonem 30.21m.
Ostruhy na velkých soutěžích získají dvě starší žákyně. Kristýna Utíkalová si zaběhla osobní rekord na 800m (2:35.77) a byla devátá a Hanka Kročáková skončila třináctá na 1500m rovněž v osobním rekordu – 5:57.37min.
Dorostenec David Richter, hostující v barvách Klatov, opět posunul svůj osobní rekord na 100m – ted‘ již na 11.30 sek. (6. místo) a výborný byl i na 200m – čtvrtý v čase 22.66 sek.
Závodit začal i vysokoškolák Jan Toncar, které běžel 400m překážek a časem 65.22 sek. doběhl devátý.
Třetí kolo národní ligu bude 21.6. v Sušici, ale nyní se chebští atleti chystají na krajské mistrovství jednotlivců tuto sobotu do Plzně, kde budou bojovat zástupci Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje o mistrovské medaile.