Mistrovství Čech družstev dorostu – Kladno 14.9.2014

3.kolo OMD ml. žactva – Chodov 10.9.2014
9.9.2014
Domažlicko – 18. a 19.9.2014
9.8.2014

Atletické týmy 10 v České republice.

Na mistrovství Čech v atletice družstev se umístili jak dorostenci, tak dorostenky chebského Unionu na desátých místech a nechali za sebou některé týmy, na které by ještě před lety neměli.
Velkou hvězdou celých závodů byl sprinter David Richter, který si v závěru sezóny výrazně poopravil osobní rekordy! Nejdříve v rozběhu na 100m se zlepšil na 11.15 sek. (před tím 11.22) a ten samý čas předvedl i ve finále, kde doběhl jako druhý. Skvělou formu potvrdil i na 200m – opět druhé místo a opět osobní rekord 22.20.
Oporou týmu dorostenek byla rovněž sprinterka – Markéta Petrikovičová. V rozběhu na 100m (13.14) si zajistila postup do finále, kde doběhla šestá (13.10). Svojí kvalitu potvrdila na dvojnásobné trati, když časem 27.14 finišovala třetí. Chebský Union pomohl hostováním pražské Dukle, když za ní nechal hostovat Sáru Januškovou, která předvedla výborné výkony. Vyhrála 800m (2:21.99) a doběhla druhá na 400m (59.41). Pražská Dukla i zásluhou bodů, které Sára získala, skončila druhá a má nakročeno i k medaili na republikovém finále.
Z dalších chebských atletů musíme pochválit sedmé místo žákyně Hanky Kročákové na 1500m (6:02.47), které si vybojovala výborným finišem. Martina Láská si zaběhla osobní rekord na 300m překážek (51.09) a byla devátá, stejně jako žákyně Aneta Tiralová na 200m (27.52). Devátá skončila v trojskoku Lucka Břicháčková (9.53m) a desátá na 100m překážek (17.41).
Pod 12 sekund chtěli konečně běžet sprinteři na 100m. Sice si zaběhli osobní rekordy Ondra Stolař 12.06 a Lukáš Osinek 12.09 sek., ale ze zlepšením budou muset počkat do sezóny 2015.
V samotném závěru atletické sezóny na dráze si osm chebských žákovských reprezentantů zajistilo start na mistrovství České republiky na dráze v Plzni, kde nejsou bez šancí na finále Matěj Nádhera na 60m a 150m a Adam Študlar v běhu na 300m.