18.2.2020
Zápis 2/2020
4.3.2020

Bez medailí, ale s rekordy!

Mladí atleti chebského Unionu se sice vrátili z halových mistrovství České republiky tentokrát bez medailí, ale přesto byli trenéři velmi spokojeni s výkony jednotlivých borců.

Na mistrovství juniorů v Ostravě si zaběhl v rozběhu na 800m Daniel Vaidiš osobní rekord 1:57.09 a ve finále si pak vyzkoušel hned od začátku běžet se špičkou závodu, ale v závěru mu došli síly, přesto jeho osmé místo (1:59.12) je výborné. Trenér Petr Tirala mohl být pyšný i na Jana Šeba, který skvěle reprezentoval na trati 1500m, kde doběhl na šestém místě v osobním rekordu 4:07.23.

Na žákovském mistrovství v Praze reprezentovalo Union celkem 7 atletů a i tady byla spokojenost s jejich výkony, které znamenaly osobní rekordy!

Jan Šmrha celou sezonu běhal výborné časy na 300m a na mistrovství odjížděl s časem 38.19 sek. což ho řadilo na kandidáta na postup do finále. A Honza nezklamal. Už v rozběhu si v osobním rekordu 38.03 vybojoval z prvého místa postup do finále a tam doběhl na pátém místě (38.02)! Tohoto borce připravují trenéři J.Kastner a P.Plaňanský. Na 300m bojoval i Tomáš Čada, který  se rovněž z Prahy vracel s osobním rekordem 39.09 ale tento čas na finále nestačil. Do třetice běžela 300m i Linda Ubryová, ale protože se těsně před mistrovstvím vrátila z lyžování, tak její výkon (43.51) nebyl ani osobním rekordem.

Na startu mistrovství měl Union i děvčata ve štafetě na 4 x 200m. Trenér Jacek Přibáň během sezony nechal sprinterky běhat na všech mistrovstvích krajů, kde jen to šlo, takže o nějakém neseběhání štafety nemohla být řeč. Trenér věří, že jejich start na mistrovství republiky je sázkou na budoucnost. Štafeta ve složení Kateřina Hynková, Nina Peterková (ještě mladší žákyně!), Tereza Skalová a Dominika Hejdová zaběhla svůj letošní nejlepší výkon (1:41.06) a umístila se na 17. místě ze čtyřiceti štafet!

V letošním roce je mistrovství žactva pod širým nebem v září v Třinci, ale už ted‘ chebští zahájili přípravu a chtějí být daleko lepší než v zimě.                                                                                                                                     jak