KP Karlovarského a Plzeňského kraje – Strahov 28.2.2015
10.2.2015

MČR žactva – Jablonec 28.2.-1.3.2015

Chebští atleti vezou domů medaili z mistrovství ČR žactva.
Necelý týden před mistrovstvím Evropy atletů v hale, které se bude konat v Praze v O2 aréně, se v Jablonci konalo v době od 28.2. do 1.3. v tomto roce poslední mistrovství ČR v hale a bylo to mistrovství žactva. Chebskou atletiku reprezentovali dva žáci a dvě žákyně. Chebští atleti měli před sebou velmi těžkou úlohu, protože polovina z nich před republikou dva až tři týdny marodila. Jeli tedy na mistrovství ve značné nevýhodě oproti ostatním zdravotně zdatnějším soupeřům. Jako první se v sobotu představil J.Lališ na 60m překážek a uvedl se výborným osobním výkonem a časem 8,79s obsadil celkově 10.místo. Chybělo mu pouhých 0,05s k postupu do finále mezi osm nejlepších překážkářů. Druhá (z naší malé výpravy) se ukázala na 60m K.Jarošová a po nemoci předvedla slušný čas 8,27s, ale ani to nestačilo na postup do finále. Potom šel na řadu M.Nádhera, naše medailová naděje a s lehkostí vyhrál svůj rozběh na 60m v čase 7,33s a zajistil si tím postup do finále. Ve finále se na něm projevilo onemocnění před republikou a k tomu se mu ještě nepovedlo posledních 5m. K velké smůle mu unikla medaile o 0,02s. Doběhl na 5.místě v čase 7,30s. Na závěr sobotního odpoledne se snažila ukázat své kvality A.Tiralová na 300m a časem 43,08s zaostala pouhých 0,1s za finálem „A“ (čtyři nejlepší s časem) a čekalo jí nedělní finále „B“ (boj o 5. až 8.místo). Také zde nám štěstí nepřálo. Bylo z toho vlastně první nepostupující místo za finálem „A“. Po sobotním dni jsme byli všichni unavení a na ubytovnu jsme šli v neradostném rozpoložení, protože jsme všichni věřili, že nám budou závody vycházet o něco lépe, dle našich představ. Ale takový je hold sport. Druhý den začalo mistrovství ČR brzy ráno a hned v první disciplíně v běhu na 150m jsme měli plné čtyřčlenné zastoupení. K.Jarošová doběhla ve svém rozběhu druhá v čase 20,20s a v konečném zúčtování ji chybělo 0,2s pro postup do finále „B“ a bylo z toho první nepostupové místo a celkově 9.místo. A.Tiralová svůj rozběh vyhrála v čase 19,81s a o 0,01s nepostoupila do finále „A“ a kvalifikovala se do finále „B“. Hned po děvčatech šli na řadu kluci. J.Lališ běžel 150m za 19,00s. M.Nádhera svůj rozběh opět suveréně vyhrál a šel do finále „A“ s třetím nejlepším časem. A.Tiralová si v neděli dala náročný běžecký trojboj, protože 1,5 hodiny po rozběhu na 150m běžela finále „B“ na 300m a zde nedala svým soupeřkám žádnou šanci a vyhrála v novém osobním rekordu časem 42,50s. Celkově tedy obsadila 5.místo. Nestačila se ani radovat, protože 25minut po doběhu 300m běžela další finále „B“ na 150m, kde se velice překonala a i po velké únavě vyběhla z bloků dosti rychle a to ji pomohlo k vítězství a opět celkově 5.místu časem 19,92s. Na závěr nás čekalo poslední vystoupení chebského atleta na tomto halovém mistrovství ČR žactva a poslední šance získat nějakou medaili. Všichni jsme byli velice nervózní, protože bylo vidět, že M.Nádhera není po nemoci ve své kůži. Avšak zvládl to k naší radosti dobře a doběhl na třetím místě, kdy prohrál boj o stříbro o pouhých 0,02s. Po slavnostním předání medailí jsme se všichni těšili na cestu domů.
Celkem vzato byli naši mladí atleti na mistrovství ČR vidět a mohli odjíždět se zdviženou hlavou. Díky takovým závodům je také vidět dobrá práce chebských trenérů s mládeží a takové to výsledky jim přináší nejen potěšení, ale i chuť do dalšího trénování.