Jarní soustředění – Domažlice 1.-5.4.2015
10.4.2015

Nejmenší atleti měli svoje mistrovství.

Po domluvě dvou krajů Karlovarského a Plzeňského, bylo poprvé v historii uspořádáno
halové mistrovství Západočeské oblasti atletických přípravek. Podařilo se zajistit halu v Praze na Strahově, což nebylo zrovna jednoduché, protože vytíženost haly je obrovská i vzhledem k tréninku některých reprezentantů před evropským halových mistrovstvím.
Přestože malý chebští atleti trénují rok nebo dva a zkušenosti s halou nemají žádné a rovněž konkurence obou krajů byla velmi silná, dokázali přivézt do Chebu celkem pět medailí a tak dokázali, že ve skupinách, které trénují trenérky J.Langmaierová a L.Němečková a trenéři P.Učík aj.Kastner, jsou velké talenty!
Dvě zlaté medaile vybojoval v nejmladší kategorii (minižáků) Jan Šveňha. 60m běžel za 9.84 sek. a do dálky skočil 3.30m. Byl platnou posilou i ve smíšené štafety (L. Mašková, T.Skalová, J.Konvalina a J.Šveňha) na 4x200m, která vyhrála v čase 2:27.85 a nechala za sebou všechny soupeře. Stříbrný byl v hodu plným míčem Lukáš Lokinga (7.02m) a pro bronzovou medaili si v dálce „doskočila“ Lucie Mašková 2.93m.
Atletická sezona pod širým nebem už tluče na dveře, protože závodit se začne už v půlce dubna. Tak, ted‘ ještě pořádně chodit na tréninky, učit se ve škole, aby nebyly problémy s rodiči a úspěchy a rekordy na sebe nedají dlouho čekat!