Krajské atletické mistrovství družstev mládeže.

Atletická liga v Českých Budějovicích s chebským rekordem.
7.8.2013
Atletické mistrovství Čech žákovských družstev.
7.8.2013

Mladí atleti chebského Unionu si vybojovali právo účasti na mistrovství Čech. V sobotu v Táboře budou závodit týmy starších žáků a žákyň zásluhou svých postupů z krajského finále.
Na nové dráze Škody Plzeň se ukázal v tom nejlepším světle David Richter – o setinky čtvrtý v osobním rekordu na 60m (7.47) a dominoval na 300m (37.15). Jirka Duchek se radoval za „osobáky“ na 60m (8.14) a 300m (43.19). Zrychlil i Ondra Stolař (8.31). Bodově pomohli i skokané – Franta Beneš ve výšce (1.54cm) a v dálce (4.87cm) a Tomáš Čapek (1.54 + 4.76cm)
Starší žákyně se prosadily v soubojích se sprinterkami z Plzeňského a Jihočeského kraje.
Markéta Petrikovičová – třetí na 60m (8.21) a vyhrála běh na 300m (43.45). Šárka Sabadinová (8.50 + 44.52) a Josefína Duchková (8.56 + 44.68) budou patřit k oporám na mistrovství Čech družstev na tratích 60m a 300m. Jana Danihelková skvělým hodem (36.54) si zajistila v oštěpu první místo!
Dorostenka Sára Janušková opět vyhrála „o parník“ na své trati 400m výborným výkonem (59.50) zaběhne si poslední čtvrtku na Hvězdném házení v pátek v Domažlicích. Oštěpařka Tereza Kristková poslala oštěp do vzdálenosti 35.36m a bodovala druhým místem.
Chebský Union se tedy bude v Táboře pokoušet v souboji s týmy z Prahy, jižních Čech, Plzeňského kraje a z kraje Vysočina postoupit republikového finále. Bude to velká bitva!