Atletické mistrovství Čech žákovských družstev.

Krajské atletické mistrovství družstev mládeže.
7.8.2013
Na Hvězdném házení v Domažlicích startovaly i chebské oštěpařky.
7.8.2013

SKP Union vybojoval sedm zlatých medailí !!!!
Historické město Tábor přineslo chebské atletice plnou náruč skvělých individuálních výsledků, které dávají chebským medailové šance před víkendovým mistrovstvím republiky žactva jednotlivců na pražské Slávii.
Velkou hvězdou těchto závodů byl David Richter, který předváděl výkony na které čekal jeho trenér Jacek Přibáň celý rok a to má před sebou bitvy o mistrovské medaile, což Davida vždy obrovsky motivuje.
Nejdříve překvapil zrychlením na 60m. Do závodu šel s osobním rekordem 7.47 sek. a v Táboře vyhrál za 7.32!!. Na 300m si doběhl bez kvalitních soupeřů pro vítězství v čase (37.75) a pak na 150m to už byl absolutní výbuch. David, jenž má v klubu přezdívku „Bílý Bolt“ zaběhl nejrychlejší čas v České republice 16.94 (!!!) a uznání regulérnosti tohoto času pro tabulky zabránil jen vítr, který byl silnější (2.2 m/s), než povolují pravidla. Ale vizitka pro soupeře na mistrovství ČR je to parádní!
Markéta Petrikovičová byla druhou hvězdou chebského týmu. Poradila si se všemi soupeřkami na své trati 300m, kterou vyhrála v čase 42.78 sek.a ve finále sprintu na 60m doběhla čtvrtá za 8.23, když v rozběhu zaběhla 8.17sek.
Překvapením bylo vystoupení Adama Študlara, který zvítězil v závěrečném finiši na 800m a časem 2:20.53 těsně zůstal za svým osobním rekordem.
Velkou posilou chebského týmu byla hostující Pavlína Kocurová z Karlových Varů. Pavlína nenašla žádné přemožitelky ani ve vrhu koulí (12.98) a jako v soutěži diskařek, kde vyhrála výkonem 34.23m.
I ostatní atleti bojovali naplno, o čemž svědčí čtyři osobní rekordy – Aneta Tiralová se zlepšila na 300m na 44.97 sek. a skončila sedmá, stejně jako Jirka Duchek rovněž v osobáku na 300m (4.83), ve skoku do dálky František Beneš dolétl na vzdálenosti 5.24cm (šestý) a Jana Danihelková rovněž šestá v kouli (9.88m).
Ted‘ už zbývá doladit formu a v sobotu a v neděli mít k velké formě i trošičku štěstíčka hlavně v předávkách štafet dívek na 4x60m a 4x300m. Touha vrátit se do Chebu s medailí je obrovská.