Finále družstev ml. žactva SZA – Plzeň 15.9.2015

Úspěchy chebských atletů i v závěru sezóny.
Mladší žactvo chebského Unionu opět postoupilo do krajského finále družstev v Plzni a
měli šanci i na medaili, ale Lukáš Petrikovič „zapomněl (?!)“, přestože se v pondělí na hřišti rozcvičoval, na úterní závod a k odjezdu autobusu nedorazil! A tak žáci skončili čtvrtí – dva body za třetím týmem Klatov! Ostatní malí atleti se sice snažili ze všech sil, ale v konci chyběly právě ty dva body… Velmi dobře závodil Adam Had – ve sprintu na 60m (8.38) doběhl druhý, stejně tak na 150m (19.65) a body přidal i za třetí místo ve skoku do dálky (4.48). Čtvrtý na 60 byl Artur Uldrich (8.51) a v dálce (4.44) a ještě třetí na 150m (20.74).
Druhé místo a body za běh na 1500m (5:39.21) vybojoval Vít Študlar. Petr Špreňar byl třetí na 60m překážek (10.59), pátý ve skoku do výšky (1.30).
Žákyně měly velmi silné soupeřky v plzeňských týmech a tak jejich šesté místo se dalo očekávat. Výborně běhá přes překážky – třetí – Veronika Nohejlová (60m přek. 10.62) a pro tým bodovala i sprinterka Kateřina Uhlová (60m 8.72 a 150m 21.65).
Chebští atleti jsou tradičně zváni na populární závody „Bělská míle“ v Bělé nad Radbuzou. A opět se umisťovali na předních místech. Mladší žákyně Bára Vavříková si odvezla druhé místo na 60m (9.26), stejně jako dorostenka Markéta Petrikovičová na 100m (13.10),třetí na míli v novém klubovém rekordu (6:15.78) skončila Kristýna Utíkalová a vítězkou běhu na 800m stylem start-cíl se stala Hanka Kročáková (2:49.74).
Den na to přijely velké české vrhačské hvězdy na „Hvězdné házení“ do Domažlic. Oštěpaři Vítˇa Veselý, Petr Frydrych, Jaroslav Jílek naházely pokusy za 81m (!) a nejlepší
letošní český výkon byl k vidění v disku mužů (Tomáš Voňavka 60.73m). V rámcových závodech startovali i chebské atletky a atleti. Markéta Petrikovičová doběhla druhá na 400m (61.65), třetí Šárka Sabadinová si zaběhla osobní rekord (63.99) a čtvrté místo patřilo Kristýně Utíkalové (67.64). Trat´200m překážek si vyzkoušela Martina Láská (32.89) a Jan Toncar (29.63). Vítězem běhu na 300m žáků byl Lukáš Petrikovič (42.95).
Pomalu a jistě se atleti budou loučit s letošní dráhovou atletikou, která byla pro chebský Union velmi úspěšná – ženy postoupily do první ligy a na mistrovství republiky zásluhou Davida Richtera, Matěje Nádhery, Markéty Petrikovičové, Šárky Sabadinové, Anety Tiralové a Kateřiny Jarošové získali čtyři medaile na mistrovstvích republiky!