Finále družstev ml. žactva SZA – Plzeň 15.9.2015
Sokolovské víceboje + 4.kolo OMD předžactva – 1.10.2015
10.10.2015

MČR žactva – Praha 19.9.-20.9.2015

Atletické mistrovství ČR žactva – Nádhera s medailí, Jarošová s rekordem!

O víkendu byl stadion pražské Slávie svědkem mistrovství České republiky v atletice žactva. Na startu byla i skupinka chebských nadějí pod vedením trenéra Petra Tiraly.
V Chebu se čekala medaile. Vybojoval jí sprinter Matěj Nádhera, který v rozběhu na 150m (s velkým nachlazením) zaběhl čas 16.93 sek. a ve finále finišoval na třetím místě – čtyři setiny za druhým borcem – a časem 16.82, si zajistil bronzovou medaili! Je to letos již čtvrtá medaile z mistrovství republiky pro chebskou atletiku! Zároveň se probojoval do národního týmu, který bude bojovat tuto neděli v mezistátním pětiutkání v Břeclavi.
Matěj běžel i 60m, kde má nejrychlejší čas ze všech žáků z celé České republiky (7.05), jeho výkon (7.27) však stačil „jenom“ na čtvrté místo. Vítězný Matěj Krsek zaběhl čas 7.06 a tak ani v posledním závodě sezóny nezlepšil letošní čas chebského Nádhery.
Sprinterka Kateřina Jarošová se sice neprobojovala do finále na 60m, ale čas 8.00 sekundy znamená nový klubový rekord až do kategorie žen. Takhle rychle žádná dívka v Chebu nikdy neběžela! Zlepšila si i osobní rekord na 150m (19.55) a protože zůstává i příští rok v žákovské kategorii, tak má velkou naději při tréninkové píli si příští rok, svoje postavení hodně vylepšit. Osobní rekord si na této trati zaběhla i Romana Škrnová (20.48).
Aneta Tiralová si časem 42.39 zajistila start ve finále na 300m a tam skončila na šestém místě výkonem 42.67. Aneta letos dokázala běžet tuto trat‘ za 40.74 a to by jí stačilo na druhé místo…
Výborně běžela štafeta na 4 x 60m ve složení – Kateřina Uhlová, Romana Škrnová, Kateřina Jarošová, Aneta Tiralová. Časem 30.95 si děvčata doběhla pro celkové sedmé místo, ale na startu bylo celkově 28 štafet!!
Dráhová atletická sezóna se tak dostala k samému závěru a chebská atletika udělala opět velký krok kupředu. Ženy (družstvo složené z juniorek, dorostenek a žákyň) postoupilo do I. ligy, čtyři medaile z mistrovství republiky to je skvělá vizitka práce trenérů z Unionu s mládeží.