3.kolo + 2.kolo OMD mladšího + staršího žactva – Chodov 9.9.2015

10.8.2015
Finále družstev ml. žactva SZA – Plzeň 15.9.2015
10.9.2015

Atletické bitvy v Chodově.

Mládežnické atletické týmy bojovaly v Chodově o postupy do národního finále České republiky ve starším žactvu a o postup do krajského finále v mladším žactvu.
Ve starším žactvu se podařil postup na mistrovství Čech pouze chlapcům zásluhou výborných výkonů a vítězství sprintera Matěje Nádhery (60m 7.33 a 150m 17.35). Bohužel starší žákyně zůstaly před branami mistrovství a ani čtyři vítězství v jednotlivých disciplínách (60 a 150m Kateřina Jarošová 8.26 a 20.11sek., skok do dálky Sabina Břicháčková 4.61cm a štafeta 4 x 60m – K.Jarošová, S.Břicháčková, R.Škrnová, A.Tiralová 31.06) nestačily na postup a to je velká škoda!
Naopak mladší žactvo bylo velmi úspěšné, jak chlapci, tak děvčata – oba týmy zvítězily a postupují do úterního plzeňského finále jako kandidáti na jednu z medailí.
Mladší žáci se opírali o výkony Adama Hada – třetí na 60m (8.53), vítěz na 150m (19.82) a druhý v dálce v „osobáku“ 472cm a Lukáše Petrikoviče – druhý na 60m a 150m (8.36 + 19.89) a vítěze běhu na 60m překážek v osobním rekordu 10.03sek. Dobře závodili i Vít Študlar – na 800m skončil druhý (2:46.88) a čtvrtý v hodu kriket’ákem (40.83) a Petr Špreňar – druhý na 60m překážek (10.76), třetí ve výšce a v dálce (135cm a 434cm).
Mladší žákyně byly rovněž suverénní a vítězství jim zajistily hlavně sprinty (60m a 150m) a překážky. Druhá doběhla Kateřina Uhlová (8.67 + 21.64), třetí Veronika Nohejlová (8.90 + 22.29), čtvrtá Kristýna Kůtková (9.06 + 22.32), pátá Veronika Maydlová (9.19). 60m překážek vyhrála ve výborném čase (10.56) Veronika Nohejlová před Veronikou Maydlovou (12.08). Body zajistila svým třetím místem na 800m Monika Šebestová (2:46.16). Děvčata z Unionu zvítězily i ve štafetě 4x60m ve složení K.Uhlová, M.Poláková, A.Lišková, B.Vavříková (35.23). Výborné bylo i druhé místo ve skoku do dálky Martiny Polákové (4.17) a třetí V.Maydlové (4.13).Martina Boučková přidala body za kouli (třetí 9.21) a míček (čtvrtá 31.52) .
Příští sobotu se bude bojovat na pražské Slávii o republikové tituly v žákovských kategoriích jednotlivců. Trojice nejlepších žákovských atletů z Unionu – Matěj Nádhera, Aneta Tiralová a Kateřina Jarošová budou na startu!