KP Ústeckého kraje žactva – Strahov 21.2.2015
10.2.2015

Miroslav Sabadin bude startovat na mistrovství Evropy!
Sára Janušková získala bronzovou medaili na 800m!!!!

Velkým úspěchem chebské atletiky skončilo o víkendu mistrovství České republiky v halové atletice v kategoriích mládeže. Juniorka Sára Janušková, která se nyní připravuje v Praze pod vedením Michala Nováka (odchovanec chebského Unionu), si po taktickém postupu z rozběhu (2:21.07 min.) vybojovala v závěrečném finiši bronzovou medaili (celkem jich Union za 41 let činnosti získal 117) – ve výborném čase 2:16.78 a bude moci tento týden startovat i na mistrovství republiky dospělých!
Rovněž dorostenka Markéta Petrikovičová zúročila to, co dokázala natrénovat za léta, kdy se připravuje v Unionu. Nejdříve si výrazně posunula osobní rekord na 60m (8.17) na skvělých 8.09 a o pouhé 0.03 (!) nepostoupila do finále, ale její celkově desáté místo je skvělé. Ale Markéta měla v rukávě ještě jeden trumf a to byl běh na 200m. Výsledek ze šedesátky jí dával křídla a jej výkon v rozběhu to potvrdil. Osobní rekord (26.25) si zlepšila na neuvěřitelných 25.80(!!!) a postoupila mezi pět nejrychlejších sprinterek v České republice. Ve finále pak doběhla pátá v čase 26.33 sek., ale spokojenost s jejím výkonem byla obrovská.
Mistrovství České republiky je největším závodem atletů a na něm by se měli podávat ty nejlepší výkony a zlepšovat osobní rekordy. To předvedla i Šárka Sabadinová, která se v rozběhu na 60m zlepšila na 8.33 (z 8.39) a druhý den (už s velkou rýmou) běžela výborně 200m (27.06). Kristýna Utíkalová se také svými výkony dostala na mistrovství republiky a na to, že na tak velkém závodě startovala poprvé, je její výkon na 800m (2:31.42) velmi dobrý. Martina Láská na 400m běžela svůj stabilní výkon (1:07.37).
Trenér Jacek Přibáň moc toužil získat se svými svěřenkyněmi medaili ve štafetě na 4x200m. Opravňoval ho k tomu výkon chebských dorostenek 1:45.65 min., který byl nejrychlejší v republice. Bohužel nemoc Kačky Jarošové zavinila, že děvčata musela do kategorie juniorek, kde jsou týmy o něco rychlejší. Přesto štafeta ve složení – Aneta Tiralová, Markéta Petrikovičová, Šárka Sabadinová a Sára Janušková odvedla skvělý výkon (1:45.99) a páté místo celkově dává děvčatům velké šance do letní sezóny.
A atletická perlička na závěr – fandové atletiky ví, že od 5.-8.3. se v Praze uskuteční mistrovství Evropy v hale, o které je obrovský zájem. Například – ty nejlepší vstupenky (cca 3000) byly vyprodány během 24 hodin! Maskotem mistrovství je populární postavička krtka a v jednom z krtečků bude schován a bavit lidi – chebský Míra Sabadin!! Takže chebská atletika bude na mistrovství Evropy mít své zastoupení.