Zuzana Študlarová předvedla skvělý finiš.
7.8.2013

Atletický úspěch Davida Richtra v Budapešti.

David Richter reprezentoval Českou republiku v žákovském mezistátním pětiutkání (Mad’arsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Česká republika) v Budapešti. V letošním roce je to již borec – po Mírovi Sabadinovi – který se od dostal do národní reprezentace!
Za každý stát nastupovali vždy dva atleti v disciplíně. David běžel mimo bodování vložených 100m a skončil třetí ve výborném čase (11.71), když osobní rekord má 11.60 sek.
Startem v tomto běhu ze sebe setřásl nervozitu, která prakticky provázela každého, kdo byl na startu v národním dresu. David se pak se svými sprinterskými kolegy postavil na start závěrečné štafety 4 x 100m jako finišmen (!). Se štafetovým kolíkem pak prolétl cílem na druhém místě a za několik okamžiků si převzal na stupíncích stříbrnou medaili.
Poprvé v historii těchto mezistátních utkání porazila česká reprezentace (kterou vedl jako vedoucí Jacek Přibáň) všechny své soupeře a druhé Mad’arsko „převálcovala“ rozdílem 84 bodů!
Mladí atleti tak dovršili velký úspěch české atletiky v letošním roce, který vyvrcholil ziskem třech medailí na mistrovství světa v Moskvě a celkovým osmým místem mezi 208 zeměmi této planety!