7.8.2013
Atleti Unionu na přespolním běhu v Ostrově.
7.8.2013

Zuzana Študlarová předvedla skvělý finiš.

O minulém víkendu se v Chodově uskutečnilo krajské mistrovství všech kategorií v přespolním běhu. Za příjemného podzimního počasí atleti chebského Unionu vybojovali pět medailí (2 x zlato, 2 x stříbro a jednu bronzovou medaili).Vynikajícím způsobem bojovala osmiletá (!) Zuzana Študlarová v kategorii minipřípravek. Ještě 100m před cílem, při prudčím seběhu do cíle, byla na čtvrtém místě, ale pak podle Unionistického hesla (běžím za sebe, za trenéra a za klub) předvedla Zuzana ne běh, ale let do cíle a všechny své soupeřky jasně na cílových čarách porazila.Další zlato získala nyní již velezkušená Sára Janušková mezi dorostenky, když druhou závodnici, na trati dlouhé 1.800m, porazila o celou minutu! Velkou posilou chebského Unionu bude určitě ašský Petr Hannsmann. Ten vyhrál s velkým náskokem závod starších žáků, ale protože ještě není registrován v Unionu, byl „pouze“ vítězem. V mistrovském závodě pak na druhém místě překvapivě doběhl Jirka Duchek a nechal za sebou Adama Študlara, který byl třetí. Mezi staršími žákyněmi si Markéta Petrikovičová v cílové rovince, díky své rychlosti, se soupeřkami pohrála jako kočka a doběhla druhá.Na chebské atlety čeká ještě jeden přespolní běh (16.11 v Ostrově) a pak jsou na pořadu dne prosincové halové závody v Praze.