7.8.2013
Atletický úspěch Davida Richtra v Budapešti.
7.8.2013

Malí atleti třetí v kraji.

Atleti chebského Unionu opět dosáhli skvělého výsledku, tentokrát ve finále mistrovství Západočeské oblasti družstev mladšího žactva. Tým děvčat skončil na čtvrtém místě v této dlouhodobé soutěži a chlapci dokonce do Chebu přivezli bronzové medaile. Za úspěchem stojí celoroční práce trenérů Petra Tiraly, Petra Učíka a Honzy Kastnera.
Mezi nejmladšími žákyně patřila k velkým oporám Aneta Tiralová, která byla druhá ve výšce v osobním rekordu 1.45cm, druhá na 150m (20.73) a třetí na 60m (8.71). Výborně jí sekundovala Sabina Břicháčková, která si zaběhla osobní rekord na 800m (2:40.28) a získala třetí místo. K tomu přidala body za sedmé místo v dálce (4.21m) a desáté v hodu kriketovým míčkem (38.20m). Třetí hvězdou dívčího týmu byla Valentýna Lejsková – čtvrtá v kriketu (44.60), stejně jako v běhu na 1500m (6:01.02) a sedmá ve vrhu koulí (8.17).O bodový zisk se ještě zasloužily – pátá v kriketu Eliška Valušová (44.10m) a desátá ve skoku do dálky Veronika Maydlová (4.00m).
Mladší žáci ziskem bronzových medailí překvapili. Stylem přišel, viděl a zvítězil se uvedl úplný nováček mezi chebskými atlety Matěj Nádhera, který vyhrál tři disciplíny – 60m (7.83), 150m (18.49) a dálku (4.94m) a jeho sprinterské výkony na 60 a 150m jsou novými rekordy chebského Unionu a  patří do prvé desítky v kategorii mladšího žactva v České republice!!!
Výborně závodil i Honza Lališ – třetí na 150m (19.93) a ve výšce 1.45cm, šestý v kriketu 51.76m. Štafeta chlapců na 4x60m (Špreňar, Had, Petrikovič a Růžička) skončila druhá (35.96), stejně jako Karel Gabriel na 1500m (5:26.23).
Z dalších výkonů, které bodovaly pro tým – pátý Petr Pinc na 60m přek. (11.65), osmý Adam Růžička ve výšce (1.25m), Lukáš Petrikovič na 800m (2:47.70). Devátá místa a tak dva body pro družstvo získali – Sebastián Klimt – 60m překážek (12.80), Adam Had na 300m (50.10) a A.Růžička na 150m (21.71).
Dalším velkým závodem bude krajské mistrovství v přespolním běhu příští neděli (13.10) v Chodově, kde se opět mladí chebští atleti a atletky postaví na start k soubojům se svými soupeři z dalších klubů.