7.8.2013
Atleti jsou ve výborné formě!
7.8.2013

Atleti začali skvělým rekordem.

Hned prvních halových závodů se na úvod nové sezóny zúčastnili atleti chebského Unionu.V pátek vyrazila čtveřice, která si říká o start na mistrovství republiky, otestovat svojí formu na zahajovacích závodech,  kterých se hlavně startovali pražští atleti. Chebští trénovali během vánočních prázdnin opravdu naplno, součástí byly i dvoufázové tréninky, takže o „formě“ se nedá ještě vůbec mluvit, ale přesto výsledky byly vynikající.
Sára Janušková nebyla moderátorem před během na 600m ohlášena mezi favoritkami, o to víc překvapila způsobem svého běhu. Hned od začátku šla do špice závodu a ve finiši nestačila pouze na litevskou atletku Ujas Egleovou a prohrála s ní o pouhou desetinu!! Sára zaběhla skvělý klubový rekord (1:36.88) a usadila se na čele českých ženských tabulek.
David Richter, v letošním roce již dorostenec, si zaběhl 300m (37.27) a 150m (17.39) a jeho časy jsou velmi blízko jeho osobním rekordům. Stejné tratě běžela i Markéta Petrikovičová, která 300m musela běžet ve čtvrté dráze, která je nejvíce klopená, a tak její čas 43.43 je výborný a dává tušit, že i Markéta je na sezónu dobře připravená. Adam Utíkal byl prvně na tak kvalitních závodech, takže jeho cesta za zkušenostmi skončila časem 1:34.06 na 600m.
V sobotu na mistrovství Středočeského kraje již vyrazil plný autobus chebských atletů. Sára Janušková,  přes únavu ze včerejšího závodu, běžela výborně 400m (59.99) a skončila celkově druhá. David Richter byl rychlý na 200m, o pouhých 0.03 sek., zaostal za svým osobním rekordem. Markéta Petrikovičová byla nejrychlejší z chebských sprinterek na 200m (27.31).
V letošní sezóně poprvé závodil v kategorii mužů Miroslav Sabadin (bronzový junior na M-ČR na 200m), který se postavil na start běhu na 60m a jeho čas 7.11 patřil na tomto závodě k těm nejrychlejším. Výborný osobní rekord si v dorostenecké kouli (3kg) vytvořila výkonem 10.72 m. Jana Danihelková. Dorostenečtí sprinteři se na 60m dostali pod hranici 8 sekund (L.Osinek 7.94, A.Študlar a J. Duchek oba 7.95) a tady se nabízí spolu s D.Richtrem štafeta 4x200m na M-ČR
Do Prahy se vydají atleti opět tuto sobotu, kde budou startovat na mistrovství kraje Vysočina.