Sněhová nadílka na stavbě 29.11.2012. Foto.
6.8.2012
Mezikrajové utkání družstev staršího žactva
6.8.2013
Vše

Zlatá děvčata z chebského Unionu.

Zlatá děvčata z chebského Unionu.

Michaela Hadašová, Markéta Rejmanová a Nikola Jelenová se staly mistryněmi České republiky žactva v atletice ve štafetě 3x300m a po šesti letech opět přivezly do Chebu zlaté medaile. Nikola Jelenová a Petr Tirala si oblečou reprezentační dresy České republiky a tento týden budou bojovat ve slovenské Dubnici v mezistátním utkání se Slovenskem!
Atletickou parádu zažili atletičtí trenéři Jacek Přibáň a Petr Učík v Olomouci se svými svěřenci na atletickém mistrovství republiky v atletice žactva. Konkurence byla obrovská – přes 350 atletů a atletek bojovalo ve svých disciplínách o medaile a zároveň o reprezentační dresy České republiky na mezistátní utkání.
Union přivezl na toto mistrovství pětici výborně připravených atletů, kteří obětovali prázdniny přípravě, která v Olomouci přinesla svoje ovoce. Každý z nich si odvážel osobní rekord ze své disciplíny a vrcholem byly zlaté medaile děvčat.
Pojd’me si tedy toto mistrovství projít očima obou trenérů. 
Vůbec nebylo všechno růžové, jak to vypadá ted‘. Nikola Jelenová týden před mistrovstvím dostala lehčí angínu a obrovskou rýmu, takže se prakticky na hřišti neobjevila a přišla až k odjezdu.V sobotu ráno nahlásila zdravotní problémy Markéta Rejmanová, takže sen o medaili dostal velkou trhlinu.
Markéta Rejmanová sice postoupila z rozběhu na 60m (8.22) mezi šestnácku nejrychlejších sprinterek,  ale tam se propadla až na sedmé místo (8.36) a to na postup do finále nestačilo. Pouhý půlrok trénuje atleticky fotbalista Miroslav Sabadin a už se nominoval na mistrovství ČR. Jeho vystoupení v rozběhu na 60m, který sledoval houf jeho strýčků z Ostravy, nebylo vůbec špatné. Zaběhl čas 7.67 sekund, což bylo pouze 0.05 za jeho osobním rekordem(!), i když to neznamenalo postup do dalších kol.
V závěru soboty se pak pro chebské děly věci! Nejprve Nikola Jelenová potvrdila roli favoritky v běhu na 300m (druhá v letošních českých tabulkách!) a stupňovaným závěrem si vyběhla postup do finále (41.97). Další radost měli trenéři z Petra Tiraly, který si rovněž vybojoval postup do finále v novém osobním rekordu 38.54 sek. „Osobák“ si zaběhl na této trati i Miroslav Sabadin (39.67) a spokojenost vzhledem ke štafetě byla i s výkonem Míši Hadašové na stejné trati (44.47). Večerní porada přinesla jasné úkoly – pořádně se vyspat a v neděli si ve finálových bězích zajistit reprezentační dres a ve štafetě jdeme na medaili!
Neděle začalo pro Union opět skvěle. Všechny překvapila Markéta Rejmanová, která zapomněla na svoje problémy a časem 19.54 sek., postoupila do finále běhu na 150m ! Výborný sprint na této trati předvedl i Miroslav Sabadin a časem 18.11 sek., si odváží z Olomouce druhý osobní rekord ! Petr Tirala si zvolil 150m (18.26) jako „rozpumpování“ před finálem na 300m 
Před finálovým během žákyň na 300m si Nikola Jelenová věřila na medaili, ale hned od prvních metrů viděl její trenér Jacek Přibáň, že to není ono. Nikola přesto běžela výborně a čtvrté místo a zároveň nominace na mezistátní utkání trošku nahradilo zklamání, že závod skončil pro Nikolu bez medaile. Petr Tirala ve svém finále na stejné trati nepomýšlel tak vysoko, jako jeho klubová kolegyně, ale i on vydal ze sebe všechny síly a opět si vylepšil svůj osobní rekord , nyní na 38.45 sek.! A i Petr bude reprezentovat Českou republiky – poběží v národní štafetě 3x300m. Ve finále na 150m běžela Markéta Rejmanová čas 19.36 sek., což by byl její nový osobní rekord, ale do zad ji foukal příliš silný vítr (3.2 m /sek.) a to je proti atletickým pravidlům.
Před štafetou děvčat už byla pouze krátká porada, která měla sprinterkám jenom připomenout pár základních pravidel této atraktivní disciplíny. Atraktivní proto, že probíhá v samotném závěru mistrovství, takže ji sledují a fandí všichni přítomní na stadionu a jednak proto, že se situace nestále mění a dlouho není rozhodnuto o vítězi.  K soutěži se přihlásilo 22 štafet z celé republiky. Chebská děvčata běžela až v tom třetím závěrečném nejsilnějším běhu a spolu s oběma trenéry toužili po medaili! Co se dělo po startu, to už bylo něco z atletické říše snů! Míša Hadašová běžela první úsek a její úkolem bylo neztratit kontakt s polem běžkyň. Na Míše byla vidět velká nervozita, ale úkol splnila na jedničku! Předávala na sedmém místě ale udržela se v poli běžkyň, které měly daleko lepší časy než ona! Před vlastním závodem bylo jasno, že závod se rozhodně na druhém úseku, proto trenér Jacek Přibáň pumpoval odvahu k velkému výkonu do Markéty Rejmanové, která běžela způsobem velkých hvězd (kéž by jí to vydrželo!). Nejprve v prvé stovce přejela tři běžkyně před ní, na další stovce přidala další rychlostní stupeň a vytáhla štafetu na druhé místo a ve třetích 100 metrech  nejdříve dorazila vedoucí závodnici, která už byla na hranici vyčerpání, a po jejím předběhnutí získala Markéta  asi sedmimetrový náskok a předávala Nikole Jelenové. To už na stadioně všichni stály a velkým řevem povzbuzovali svoje týmy. Oba trenéři měli srdeční tepy, že by žádný kardiolog nechápal, že oba ještě žijí. Nikola věděla, že do této doby ještě tak důležitý závod neabsolvovala. Počínala si skutečně jako lídr týmu, běžela jako zkušená sprinterka, která ví, že boj bude až na cílové rovince. Bez jediného ohlednutí čekala na závěr závodu, protože bylo jasné, že druhá štafeta (TEPO Kladno) má na finiši vynikající rychlou sprinterku (150m má o půl sekundy rychlejší než Nikola). Pochopitelně, že Kladno mocně dotahovalo a už když se zdálo 50m před cílem, že to Kladno dokáže, přišla chvíle pro Nikolu. Fantastickým závěrem odrazila nápor a Cheb měl zlaté děvčata!! Tři roky se v České republice tak rychle štafeta neběžela! 
Co bylo pak? Slzy, jak závodnické, tak trenérské, obrovský pocit štěstí, velké gratulace od ostatních výprav, stupně vítězů a zlaté medaile na krk a k tomu trička (dostává jenom mistr ČR) s nápisem „Mistr České republiky“ a velký slib – budeme makat dál – protože na stupních vítězů je moc fajn!