Mezikrajové utkání družstev staršího žactva

Zlatá děvčata z chebského Unionu.
6.8.2013
Chebský deník – reportáž z Juniorského mistrovství ČR 2012 na dráze
6.8.2012
Vše

Mezikrajové utkání družstev staršího žactva

Po patnácti letech bylo obnoveno halové mezikrajové utkání staršího žactva. V Praze se tak uskutečnilo prakticky neoficiální halové mistrovství České republiky žactva za účasti cca 400 závodníků ze všech 14 krajů.
Karlovarský kraj měl na startu 17 atletů a z toho 7 jich bylo z chebského Unionu. V samotném závěru každý kraj navrhl ze svých reprezentantů nejlepší atletku a atleta. V Karlovarském kraji si tuto poctu vybojovala Sára Janušková za druhé místo na 300m (42.21) a David Richter rovněž za 300m a za výkon 38.60 sek., což o pouhé dvě desetiny za klubovým rekordem chebského Unionu.
Jinak úroveň výkonů chebských atletů byla poznamenaná začátkem halové sezóny, kdy si všichni, na okruhu v pražské Stromovce, testovaly po delší době, jak se běhá rychle v tretrách, což se v Chebu zkoušet nedá. Možná, že chybělo i většení nasazení do závodů, přestože jsou děvčata držitelkami medailí z mistrovství České republiky, musí ale opět do závodu dát všechno a snad i něco navíc….
Markéta Petrikovičová běžela B-finále na 60m, kde doběhla čtvrtá (8.29) a její běh na 300m (44.64) nepatřil k jejím letošním ozdobám. Chlubit se nemůže ani Nikola Desenská za 60m (8.74). Přestože si David Richter na 60m zaběhl osobní rekord (7.64), umí tuto trat´rychleji. Soňa Vejražková si po dlouhé době vyzkoušela běh na 800m (2:34.25) a v posledních metrech se jí určitě zdálo o čertech, kteří hodí až tento týden, jak už toho mělo dost. Oba skokané do dálky – Lucka Břicháčková (4.47) a Dominik Gregor (5.28) – nemají rovněž, kde dálku v Chebu trénovat a jenom imitační cvičení nestačí.
Dalším halovým závodem bude již tuto sobotu populární Mikulášská hala, opět v pražské Stromovce a chebský Union dá šanci si za závodit i dalším atletům. Věříme, že budou padat „osobáky|“, no a snad si ti nejlepší „vyšlápnou“ i na klubové rekordy