Závody družstev – Stříbro, Písek, Ostrov

7.9.2019
Zápis 10/2019
7.10.2019

Atleti na vlně velkých úspěchů!

Atleti chebského Unionu začali sklízet úspěchy po celoroční práci s mládeží v soutěžích družstev.

Ve Stříbře se uskutečnilo 4,kolo oblastního mistrovství Západočeské oblasti mužů a žen. Tým žen (složený hlavně ze žákyň) v tomto kole zvítězil (!) a postoupil tak do baráže o II. ligu, která bude 29.9.2019 v Děčíně. Výborně závodili i muži (dorostenci), kteří skončili druzí. Oporami byli sprinterky, když například na 100m obsadily prvá tři místa – K.Uhlová (13.14), A.Králová (13.20) a D,Hejdová (13.45). Druhá na 200m doběhla A.Tiralová (27.95). Mezi muži výborně závodil Jan Šebo vítěz běhu na 400m (54.22) a Mathias Langmaier (žák) – třetí na 200m (24.03)

Pak si dorostenecké týmy zazávodily na „gigantu“ v Písku, kde se dívky dokázali v celkovém pořadí tří krajů (Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského) umístit na čtvrtém místě (z devíti týmů), dorostenci skončili šestí. Nejlépe se dařilo sprinterkám na 100m – třetí byla Kateřina Uhlová (13.40), čtvrtá Adéla Králová (13.48). Výborně běžela štafeta na 4x100m ještě žákyně) – ve složení V.Babyncová, A. Králová, L.Ubryová, D.Hejdová. Děvčata zaběhla čas 52.00 sek. jen o 0.09 sek. za klubovým rekordem!

Dalším závodem závodem bylo utkání týmů staršího a mladšího žactva v Ostrově a opět všechna družstva postoupila do vyšších soutěží. Starší žáci a žákyně na mistrovství Čech, které bude v sobotu 14.9. v Karlových Varech a mladší žactvo do finále Západočeské oblasti v neděli 15.9. v Plzni.

Vítězství ve svých disciplínách vybojovali – starší žákyně Dominika Hejdová – na 60m (8.45) a 150m (20.77), mladší žák Štěpán Denk na 60m přek. (11.22), Štěpán Němeček v dálce ((4.24) a Gabriela Farářová ve výšce (1.50) druhá místa – mladší žákyně G. Farářová na 60m (8,79), Barbora Škardová ve výšce (1.41), mladší žák Alexandr Kula na 1500m (5:20.55), Matěj Plaňanský v dálce (4.22), třetí místa – mladší žák Š.Němeček na 60m (8.82), starší žákyně V.Babyncová na 150m (21.06), Kateřina Hynková na 1500m (5:54.59), Linda Ubryová na 200m přek. (33.06) a v hodu oštěpem (24.83), mladší žákyně Nina Peterková na 150m (21.84), Kateřina Čadová na 600m (2:01.30.

Věříme, že se chebským atletům bude dařit v následujících závodech a bude jim přát počasí.