Velká cena Sušice ve znamení chebských úspěchů.

Jedním z oblíbených mítinků v Západočeské oblasti je Velká cena Sušice, která letos slavila 40 ročník. Na startu byly i česká špičky – Pavel Maslák, Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová.
Chebská atletika dala zase o sobě hodně vědět. Nejrychlejším žákem na 60m by Matěj Nádhera ve zlepšeném letošním čase 7.36 sek. Skvělá podívaná byla na Malou cenu Sušice, což je běh dorostenců na 100m. Na startu byly dva rudé blesky – David Richter a Matěj Nádhera – a také v tomto pořadí proběhli cílem. David v čase 11.45 a Matěj 11.64 sek. David Richter pak v běhu na 300m potvrdil, že po dlouhé zimní pauze v tréninku, zaviněné bolestí v úponu pod kolenem, je opět zpátky ve velké formě. Kromě prvého běhu, kde startovali čeští dospělí reprezentanti na čele s Pavlem Maslákem, nedal v dalších dvou bězích nikomu ani tu nejmenší šanci a zaběhl výborný čas 35.34 sek.
Výborně si vedla na stejné trati i Markéta Petrikovičová, která si ze Sušice přivezla nový velmi kvalitní osobní rekord 41.37 sek., což je mezi dorostenkami v ČR pátý nejrychlejší čas!
Za týden je na pořadu druhé kolo národní ligy ve Vlašimi a chebští atleti jsou na další atletické bitvy dobře připraveni.