Velká cena města Chebu v atletice
11.8.2019
Chodská patnáctistovka – Domažlice 17.8.2019
7.9.2019
Vše

VC Chebu v atletice 2019

Blíží se atletická Velká cena 2019.

Na startu opět budou zahraniční hvězdy, stejně jako plejáda nejlepších českých atletů.

     V úterý 20.8. od 17.00 hodin bude opět zaplněn malý, ale útulný stadionek v chebském Poohří zásluhou 39. ročníku atletické Velké ceny města Chebu. Během tří hodin mohou diváci (vstup je zdarma) vidět skvělou atletiku v podání zahraničních hvězd v soubojích s českými medailisty z mistrovství republiky. Na start běhu na 60m se tradičně postaví i ti nejmenší chebští atleti a navodí tu správnou atletickou atmosféru. Požádali jsme Jacka Přibáně manažera závodu a předsedu organizačního výboru, aby odpověděl na několik otázek.

Proč tento termín a proč tyto disciplíny?

    Je to opět týden, který je nabitý atletickými závody. V sobotu (l7.8.)  jsou Velké ceny v Bílině, v Ustí nad Orlicí, v Domažlicích, ve Zlíně a v Opavě a pak další sobotu  (24.8.) je druhé kolo extraligy, takže to by asi české špičky nepřijeli. Naše disciplíny (60m, 150m, 300m, 1.000m (VC mužů), 600m (VC, žen) a 300m překážek jsou velice oblíbenými tratěmi, taky třeba proto, že na závodech, které jsou před námi, se běhají právě klasické tratě (100m , 200, atd.) a atleti chtějí změnu. Bohužel na technické disciplíny si budou diváci muset ještě počkat, protože stadion ještě není dodělán.

 Máte zajištěny starty tradičních super hvězd Zuzany Hejnové a Pavla Masláka?

     Trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák přijede a bude startovat na 60m a 150m a se Zuzčiným manažerém jsme se tentokrát nedohodli ohledně finanční odměny.

 Jaké máte zahraniční atlety?

     Máme velký zájem o start Slováka Jána Volka, který je halovým mistrem Evropy na 60m z letošního roku z Glasgowa. Startovat na 300m překážek bude Američanka Alaysha Johnson, která běžela na mistrovství USA na 100m překážek. Věříme, že opět přiletí Kanad‘an Brendon Rodney (který už v Chebu závodi), je to medailista z mistrovství světa a olympijský her ve štafetě na 4x100m. Na startu bude opět zastoupena Jamajka zásluhou skvělého běžce na 400m (45.47) Terryho Thomase, který poběží 300m.

 Co další čeští atleti?

     V Chebu bude startovat dvakrát stříbrná na 100 a 200m z mistrovství ČR Nikola Bendová, první a druhý z běhu na 400m – Patrik Šorm a Jakub Veselý a já osobně se těším na start bronzového z mistrovství Evropy juniorů na 400m Matěje Krska.

Budou na startu i chebští atleti?

     Pro chebské je ctí se dostat na startovního pole Velké ceny a závodit po boku velkých atletických hvězd. Naši dorostenci získali  letos na halovém M-ČR stříbrnou medaili ve štafetě na 4x200m. Startovat bude i David Richter, který letos běžel dvě finále na M-ČR (dospělých a do 22let). No a už jsme říkal, na úvod se představí malé naděje.

 Taková akce stojí asi nemalé finanční prostředky?

      Máte pravdu a já musím všem, kteří nás podporují poděkovat.  Pochopitelně městu Cheb a jeho vedení, dále firmám – Lázně M.Lázně a.s., Lázně Františkovy Lázně a.s. STRATA s.r.o. Algon a.s., Lagarde – spedition a.s., de Wolf Group s.r.o., Chebské lékárně s.r.o. Lékarníci 95 s.r.o. PH KOVO- recycling Cheb s.r.o,  ŠU-STR s.r.o. Santerenzo s.r.o., Stamoza s.r.o., TRICO s.r.o., HF – Czechforge s.r.o. NEZDOS s.r.o., Sport Servis s.r.o. Allianz, Tercom s.r.o.

 Máte vzkaz pro diváky.

       Atleti  v celé republice ví, že chebští fandové jsou nejlepší. Jenom na velkých zahraničních závodech si diváci při bězích stoupají a v Chebu je to normální!! Tento kontakt atleti doslova milují! Přijd‘te včas,  at‘ máte dobrá místa na tribunce – začínáme v l7.00 hod. A ještě jednou upozornění. Parkování není kolem stadionu možné (místa jsou pro atlety a sponzory)! Děkujeme za pochopení a moc se na Vás těšíme.