Olympiáda dětí a mládeže – Brno 24.6.-28.6.2017
10.6.2017
Chodská patnáctistovka – Domažlice 19.8.2017
10.8.2017
Vše

VC Chebu – 27.7.2017

Mistr světa na 200m závodil v Chebu na VC

Velkou cenu města Chebu vyhrál mistr světa!!

33.ročník Velké ceny města Chebu už je historií, ale ještě je dobré se vrátit k nečekané kvalitě tohoto ročníku. Vítěz chebské dvoustovky se stal v Londýně mistrem světa!!

Jacek Přibáň – manager tohoto závodu – se nedávno vrátil právě z Londýna, kde organizoval zájezd pro 26 českých fandů, kteří sledovali celé mistrovství, a tak jsme mu položili několik otázek.

Tak, jak bylo v Londýně?

Byla to nádherná podívaná, skvělá přehlídka světové atletiky, kde se čeští reprezentanti vůbec neztratili a na to, jak jsme malá země, můžeme být na naše atlety právem hrdí. Tři medaile, jedenácté místo mezi 205ti zeměmi této planety, který sport to dokáže! Mohli jsme si také zazpívat. se slzami v očích, českou hymnu při vítězství fenomenální Báry Špotákové. Nádherný pocit!

Byly s Vámi i další chebští fandové?

Pochopitelně. Nechyběl Petr Učík, Pavel Doucha, Martin Lagarde, Vlastimil Jirásek, Tonda Tichý a Anička Mišovská.

Co na Vás nejvíce zapůsobilo?

Ještě něž se dostanu k té dvoustovce, tak musím říct, že atmosféra. To co dělo, v denně (!) naplněném 60.000 kotli, to se dá srovnat jenom s olympiádou, v tomto atletickém chrámu, před pěti roky, kde jsme rovněž byli. Tady nefandí naplno jenom Angličané, ale fandové z celého světa, protože atletika nezná hranic. A což teprve, když v jednotlivých disciplínách nastupovali domácí borci – to byl dvakrát takový hukot. Atletické šílenství propukalo, když šel na start Ussain Bolt nebo domácí Mo Farah….

Velká cena a Londýn, co k tomu.

Musím říci, že letošní kvalitu Velké ceny snad ocenili všichni. Mám na mysli atletické odborníky ale i chebské fandy na stadionu v Poohří. Vidět týden před mistrovstvím světa sprintera Ramila Guliyeva, kterého někteří ani neznali, a on pak vyhraje celkem suverénně mistrovství světa, to si myslím – že je pecka. Můžu Vám říct, že pět minut po doběhu mě začaly chodit sms ve stylu – ty jsi machr, jak to, že byl v Chebu, kdes ho sehnal, kolik tě stál atd. A Ramil dal dva dny po svém vítězství záběry z Chebu (ukazoval „zalatoju darožku“ a tu nádheru kolem stadionu) rovněž si natočil Františkovy Lázně (kde bydlel zásluhou lidí kolem Pavla Douchy) kde se mu podle jeho slov „očeň“ líbilo. I televizní moderátor Michal Dusík připomněl, že se Ramil připravoval na mistrovství světa v Chebu…. Takové sportovní prómo, po celém světě, ještě Cheb a Františkovy Lázně neměly…

Medaili mohla mít i Zuzka Hejnová.

Moc se jí to přál, ale na poslední překážce jí došly síly a Jamajčanka Tracey jí medaili doslova vyrvala z náručí. Ale je to další známka kvality, že v Chebu startovaly hvězdy. Připomínám ještě start Pavla Masláka, který se probil do semifinále na 400m (45.24 v rozběhu 45.10) a výkon mladého slovenského sprintera Jána Volka, který běžel rovněž semifinále na 200m (20.6l) a na 100m vytvořil nový slovenský rekord (l0.15!!). Všechno jsou to výkony, na které můžeme být v Chebu hodně pyšní, že jsme takové atlety na startu Velké ceny mohli mít.

Co na závěr?

Dovolte mi, abych Vaším prostřednictvím poděkoval paní hejtmance Vildumetzové za blahopřání k uspořádání tohoto mítinku, bohužel z našeho města, jsme se my atleti něčeho podobného nedočkali……

Tak at´je Váše Velká cena pořád tak skvělá jako letos a líbí se chebským fandům atletiky a sportu vůbec.

VC Chebu – 27.7.2017 – výsledky

O atletické Velké ceně se mluví v superlativech.Dvoustovka v Chebu byla rychlejší než na Zlaté tretře v Ostravě!!!

V devíti z jedenácti disciplín padly letošní nejlepší české výkony a velká většina z nich je na samém čele tabulek, Je to zásluhou velmi rychlé „zlaté“ dráhy a fantastických diváků, kteří atlety dokázali povzbuzovat po celé tři hodiny v průběhu závodu.
Projděme se celým závodem, který patřil mezi atletické ozdoby v naší republice.
60m – nádherný souboj, mezi letos nejrychlejším Evropanem Turkem Ramilem Guliyevem a mistrem Evropy do 22let na 200m, rozhodovali tisícinky sekundy ve prospěch Guliyeva, Oba zaběhli 6.78 sek. Třetí Dominik Záleský běžel český čas roku 6.87.
Vítězka 60m žen Helena Jiranová (7.45) zaostala setin za nejlepším výkonem v ČR všech dob!
150m – Ján Volko byl opět rekordní. Čas 15.33 sek. je novým slovenským rekordem a jeho vítěství nad kanadským sprinterem Samem Effahem (15.82) bylo jednoznačné .
Jiránová vyhrála i 150m v souboji s mistryní ČR na 100m Klárou Seidlovou, opět ve skvělém čase 17.56 – pouze 0.07 za rekordem mítinku!
200m – tento vloženy závod byl opravdovou ozdobou celého mítinku. Vítězný čas Guliyeva 20.25 sek. je naprosto vyjímečný a chebští diváci budou určitě s velkým zájmem sledovat finále na 200m na mistrovství světa v Londýně, jak Ramil dopadne. Letos se na Zlaté tretře se 200m neběželo a vloni vyhrál Brit James Ellington za 20.35…… Pavel Maslák rozbíhal 200m čtvrtkařsky ale i tak čas 20.99 je výborný.
300m – V mužích vyhrál Jan Tesař (33.78) a chebští žáci Jan Petrikovič (37.89) a Adam Had (38.61) si zaběhli velké osobní rekordy. 
V ženách běžela skvělý čas (setinu za slovenským rekordem Iveta Putalová (37.80).
Velké ceny – 600m se stalo kořistí Renaty Vocáskové 1:34.12 (nejlepší čas v ČR) a 1000m ozdobil vítěz závodu junior Vojtěch Mlynář nádherným českým rekordem (2.23.48), když překonal Mirka Jůzu jehož rerord byl z roku 1962 (!!)
300m překážek – Michal Brož dokázal, že po zranění je již v pořádku a časem 36.24 sek. překonal svůj vlastní rekord mítinku.
Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová si bravurně poradila se všemi sedmi překážkami a její čas 38.98 sek. jí dává velkou šanci, bojovat na mistrovství světa o mety nejvyšší..

Velká cena města Chebu byla opět skvělá. Poděkování pořadatelů patří i těm, kteří se finančně nebo věcně postarali o její úspěch – vedení města Chebu, firmě Algon a.s., Léčebné lázně Mariánské lázně a.s., Strata s.r.o. Bohemia Bad Brambacher, W.G.G. a.s, ŠU-STR s.r.o. TRAVEL FREE s.r.o., Lagarde Spedition s.r.o..r.o. de Wollf Group s.r.o., STAMOZA s.r.o. PH KOVO-Recycling Cheb s.r.o. Terea Cheb s.r.o. TRICO systém s.r.o. rejman logistis s.r.o Velmi pořadatelům tradičně pomáhají s výborným ubytováním – Lázně Františkovy Lázně a.s. TERCOM s.r.o. CHETES a.s. Františkovy Lázně Imperiál a.s. a Františkovy Lázně Aquaforum a.s.. Skvělá spolupráce je i s mediálními partnery Radiem Egrensis a Chebským deníkem.
jak

VC Chebu – 27.7.2017

Atletická Velká cena nadchla atlety i diváky!

Úžasná atmosféra, skvělé výkony a 2000 spokojených diváků, to byla kulisa 37.ročníku Velké ceny města Chebu v atletice.
Představitelé města na čele s panem starostou Antonínem Jalovcem a dále pak s panem senátorem Miroslavem Nenutilem, s. paní hejtmankou Janou Vildumecovou a vzácným hostem s panem ministrem dopravy Danem Ťokem, mohli sledovat výbornou atletiku, sport kterému se v Chebu daří.
Diváci na úvod aplaudovali nejmenším atletům a atletkám, kteří bojovali mezi sebou na trati 60m a rozehřáli diváky do té správné „provozní“ teploty. A bylo se opravdu na co koukat. 
V jedenácti disciplínách padlo v Chebu devět (!!) nejlepších výkonů v letošní sezoně v České republice. Byl k vidění jeden rekord mítinku – na 300m překážek (36.24), který vytvořil Michal Brož a k velké radosti pořadatelů i nový český juniorský rekord na 1000m, který zaběhl Vojtěch Mlynář (pátý z mistrovství Evropy na 8oom) časem 2.23.48 min.
Na startu byli opravdové hvězdy světové a evropské atletiky – dvojnásobná mistryně světa na 400m překážek Zuzana Hejnová, mistr světa a Evropy v hale na 400m Pavel Maslák, mistr Evropy do 22let na 200m Ján Volko a nejrychlejší Evropan na 100m (9.97) Ramil Guliyev.
Nejlepším výkonem byl neskutečný sprint na 200m, který předvedl jeden z favoritů na medaili na mistrovství světa v Londýně v běhu na 200m Ramil Guliyev. Jeho čas 20.25 (při protivětru 1.2) by byl ozdobou každého mítinku ve světě. Zásluhu na tom mají rovněž fantastičtí diváci, což Ramil potvrdil a opravdu velmi rychlá „zlatá“ dráha.
Na závěr ještě SMS jednoho z přihlížejících – super atmosféra, super diváci a super speaker. Takhle nějak si představuji a sním o popularitě atletiky v éře Zátopka. Na příkladu Chebu je vidět, že to nemusí být utopie a lidi můžou být z atletiky nadšení i dnes. Díky!
Zítra přineseme podrobnější zprávu z jednotlivých disciplín.
jak 

viz. foto naše externí fotogalerie www.atletikacheb.rajce.idnes.cz

VC Chebu – propozice