3.kolo OMD mužů a žen – Nýřany 30.6.2018
10.7.2018
Chodská 1500m – Domažlice 18.8.2018
10.8.2018
Vše

VC Chebu 2018

Atletická Velká cena klepe na dveře.

V úterý 4.září budou moci opět fandové atletiky z Chebu a okolí sledovat souboje nejlepších českých atletů a několika zahraničních hvězd na 38 ročníku Velké ceny města Chebu. Požádali jsme Jacka Přibáně a předsedu organizačního výboru o odpovědi na několik otázek.
Velká cena posunula termín konání do začátku září (zvykem byl prázdninový). Jaký byl důvod?
Důvody byly dva. Jeden, že mě lidi v Chebu „vyčítali“, že by závody taky rádi viděli, ale o prázdninách jsou na dovolených a druhý byl ten, že 8,-9.8. je v Ostravě „Kontinentální pohár“, a já bych rád představil divákům některou z hvězd, která bude v Ostravě startovat.
A podařilo se?
Vždy se může něco změnit, ale asi ano. Startovat by měli dva Američané, kteří budou Ameriku reprezentovat a sice mistryně USA na 800m (osobní rekord 1:55.61!!), která by běžela 600m a za útočila by na rekord mítinku Lídy Formanové a tím druhým je Drew Hunter finalista letošního mistrovství USA na 1500m (3:35.92!!), který by startoval na 1000m. Jednám ještě o startu sprinterů z Číny a Japonska ale…
Co naši atleti?
Tradičně bude startovat trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák – poběží 300m. Bohužel ve stejném termínu má závody v Kutné Hoře Zuzana Hejnová, takže v Chebu nebude. Ale budou tady startovat medailisté z mistrovství republiky – konkurence bude opět výborná.
Chystáte nějaké změny?
Ano, jednu a to zásadní. Právě kvůli závodu v Kutné Hoře jsme zrušili běh
na 300m překážek žen a na místo se poběží před zaplněnou tribunou 100m překážek , což bude pro diváky velice atraktivní. Na startu by měly být naše nejlepší na čele s mistryní republiky Luckou Koudelovou a závodnice z Mad´arska a Chorvatska.
Budou na startu také chebští atleti?
Určitě. Diváci opět budou moci fandit závodům předžactva na 60m, kdy kluci a holky doufám rozparádí diváky před startem velkých hvězd a představí se i dorostenci, kteří do Chebu z mistrovství ČR přivezli bronzové medaile.
Určitě máte ještě v rukávu nějaké to překvapení.
Mám, chtěl bych divákům představit olympijskou vítězku (!), ale tedˇneřeknu, která dáma to bude a snad mi vyjde ještě něco, o čemž by se nejen v Chebu, ale i v celé ČR dlouho mluvilo.
Musím ještě poděkovat těm, kteří nám pomáhají takový mítink zajistit – město Cheb, STRATA s.r.o., Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s. Tereas.r.o. Algon a.s. ŠU-STR s.r.o., LAGARDE SPEDITION s.r.o., de Wolf Group s.r.o.,TriCo systém s.r.o. STAMOZA s.r.o. rejman logistic s.r.o. Chebská lékárna s.r.o. DHL, Zimmer-Rohde.
Lázně Františkovy Lázně a.s.
Tak Vám přejeme at´Vám všechno vyjde, včetně počasí, aby byl svátek atletiky opravdu úspěšný!

VC Chebu 2018

Atletický mistr světa bude startovat v Chebu!
Kim Collins na startu Velké ceny!

Po čtyřech letech bude v Chebu opět startovat mistr světa na 100m z Paříže, nestárnoucí Kim Collins. Borec, který dokázal na mistrovství světa, jak pod širým nebem, tak v hale, získat 7 medailí ,se bude s atletikou loučit i v Chebu, kde startoval v letech 2013 a 20l4 a drží tady rekord mítinku na 60m (6.59!)
Jeho osobní rekordy jsou rovněž skvělé 100m – 9.93 a 200m 19.98 a tak manager závodu Jacek Přibáň se nesmírně těší na vystoupení této sprinterské legendy na „zlaté dráze“.
Další skvělým managerským „úlovkem“ je start letošího mistra Jamajky na 400m překážek Annserta Whyta, který je v letošních světových tabulkách na desátém místě! U toho borce je velký předpoklad překonání rekordu mítinku na 300m překážek (36,24).
Na startu budou i avizovaní Američané – Ajje Wilson na 600m a Drew Hunter na 1000- kteří se pak přesunou do Ostravy na Kontinentální pohár a chebští mají radost, že si jako poslední test vybrali právě Vekou cenu. 
Pořadatelé věří, že jim bude přát počasí, takže stadionek bude zaplněn do posledního místečka. Mítink začíná v 17.00 hodin, a tak si nenechte ujít začátek, kde budou hvězdy mítinku představovány
Poděkování si za podporu zaslouží město Cheb a firmy – STRATA s.r.o., Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s. Terea s.r.o. Algon a.s., Šustr s.r.o. Lagarde SPEDITION S.R.O. de Wolf Group s.r.o. TriCo systém s.r.o., STAMOZA s.r.o. rejman logistic s.r.o. DHL., Zimmer- Rohde, Lázně Františkovy Lázně a.s..

jak

VC Chebu 2018

Atletická Velká cena dnes startuje.

Na „zlaté dráze“ v Chebu je již vše připraveno ke startu 38. ročníku Velké ceny města Chebu v atletice. Pořadatelé se ted¨obracejí na svatého Petra, aby pomohl s atletickým počasím – hlavně né déšt‘.

Ve Františkových Lázních jsou již ubytovány všechny velké zahraniční hvězdy na čele se spriinterským mistrem světa a miláčkem chebských diváků Kimem Collinsem, který se i do Chebu přijel rozloučit se svojí hvězdnou kariérou. V lázních již poklusává mistryně Spojených států na 800m Ajje Wilson, která je ve skvělé formě, což potvrzuje její druhé místo na 800m  na slavné Weltklasse v Zúrichu a v Chebu chce překonat rekord závodu na 600m slavné Lídy Formanové (1:26.24)  Kanadský sprinter Brendon Rodney s osobnímu rekordy na 100m – 10.18 a 200m 19.98 a s bronzovou medailí na 4x100m s olympiády v Riu, je velkým favoritem na 150m. Velká bitva se odehraje v běhu na 300m překážek, kde manažer závodu Jacek Přibáň očekávává překonání rekordu závodu (36.24) jamajským mistr na 400m překážek Annsertem Whytem, který bude bojovat mad‘arským mistrem Tiborem Koroknaiem a semifinalistou mistrovství Evropy v Berlíne Slovákem Martinem Kučerou. Na Velké ceně na 1000m bude zajímavý souboj mezi americkým mílařem Drew Hunterem a Filipem Šnejdrem, který reprezentoval ČR v Berlíne na mistrovství Evropy.

V závodním poli  budou startovat i chebští atleti, kteří se na závod nesmírně těší, protože startovat po boku takových hvězd se jim nepoštěstí každý den.

Pořadatelé děkují  všem sponzorům, bez jejichž pomoci by nedosáhla Velká cena takového lesku –  městu Cheb, firmám – STRATA s.r.o. Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s. Terea s.r.o., Algon a.s. ŠU-STR s.r.o. Lagarde SPEDITION s.r.o., de Wolf Group s.r.o. TriCo systém s.r.o. STAMOZA s.r.o., rejman logistic s.r.o. DH, Textil –  Logistic s.r.o. Chebská lékárna s.r.o. PH KOVO-Recycling Cheb s.r.o. Travel Free. s.r.o .Lázně Františkovy Lázně a.s. Františkovy Lázně IMPERIÁL a.s. Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s.

Závody začínají v 17.00 a vstup do areálu je zdarma. Těšíme se na Vás.

VC Chebu – 4.9.2018

Atletická Velká cena málem se světovým rekordem

Závod na 300m překážek byl na Velké ceně města Chebu skvěle obsazen. Přestože běželi pouze tři zahraniční atleti, byl to závod z říše snů. Vítězem se stal v novém jamajském rekordu (34.76) Annsert Whyte, pouhé tři desetiny sekundy za světovým rekordem!!! Mad‘arský rekord zaběhl Tibor Koroknai (35.94 )a slovenský rekord je držení Martina Kučery (36.94).
Na rekord měla i americká mistryně na 800mAjee Wilsonová, která bude americký kontinent reprezentovat na Kontinentálním poháru v Ostravě. Ajee testovala formu na 600m a za rekordem Lídy Formanové zaostala o pouhou jednu desetinu (!!) 1:26.14 min. Na druhém místě doběhla žákovská rekordmanka Pavla Štoudková ve vynikajícím čase 1:32.60.
V Chebu se loučil se svojí bohatou atletickou kariérou sprinterský mistr světa z Paříže 2003 Kim Collins. V Chebu byl již po třetí a jeho vítězství v běhu na 60m (6.80) bylo aplaudováno ve stoje, všemi fanoušky na stadionu.
Dvojnásobným vítězem se stal držitel bronzové medaile ze štafety na 4x100m na olympijských hrách v Riu Kanad‘an Brendon Rodney. Vyhrál 150m 15.73 a rovněž nejrychlejší byl na 300m 33,23 sekundy.
Závod na 1000m se stal kořistí našeho reprezentanta na mistrovství Evropy v Berlíně Filipa Šnejdra (2:21.06) před americkým mílařem Drew Hunterem (2.22.33). sek. 
Na 60m byla první plzeňská Kristýna Adlerová (7.85),.na 159m Barbora Šplechtová z pražského Olympu (18.30) a Zdeňka Seidlová z Kolína vyhrála 300m (39.05).
Z chebských atletů si v konkurenci těchto hvězd zlepšili osobní rekord – David Richter na 300m (34.63), Na 1000m Daniel Vaidiš (2:41.04) a Vítek Fiala (2:44.43).
Diváci odcházeli ze „zlaté dráhy“ určitě spokojeni a zahraniční účastnici pěli chválu na povzbuzování diváků a organizaci závodu, na pozdní večeři.
jakviz. foto naše externí fotogalerie www.atletikacheb.rajce.idnes.cz

VC Chebu 2018 – zhodnocení

Dozvuky atletické Velké ceny

38.ročník atletické Velké ceny v Chebu na „zlaté dráze“ je za námi, ale z pohledu největší akce, která se kdy v České republice konala – Kontinentální poháru – je si třeba připomenout, jaké hvězdy na Velké ceně města Chebu, startovali. 
Fantastickým závodem bylo 300m překážek, kde Jamajčan Annsert zaběhl nový rekord VC (34.76), který je zároveň Jamajským národním rekordem a třetím nejrychlejším výkonem v historii planety a pochopitelně nejlepším výkonem na této trati, zaběhnutým v České republice. A Annsert byl výborný i za tým Ameriky v Ostravě. Doběhl na druhém místě na 400m překážek, ve svém letošním nejlepším čase 48.46 a nebýt toho, že běžel v prvé dráze (při jeho výšce přes 190cm, velmi nevýhodné) mohl porazit i vítěze této disciplíny Abdelahmana Sambu.
Výbornou formu měla i vítězka na šestistovce Ajje Wilsonová, která prohrála v Ostravě na 800m (1:57.14) pouze s letos neporaženou Jihoafričankou Caster Semenyaovou!!
Takové hvězdy startovaly letos v Chebu a to nesmíme zapomínat na mistra světa na 100m v Paříže 2003 Kima Colllinse. Ten startoval v Chebu již potřetí a Cheb mám moc rád.
Kim se letos loučí se svojí hvězdnou kariérou (má sedm medailí z olympijských her nebo mistrovství světa!) a tak jeho loučení při pozdní večeři se neobešlo bez slz…..
Cheb má tedy pověst velmi rychlé „zlaté“ dráhy, skvělých diváků, kteří aplaudují během celého závodu a výborné organizace. Už ted‘ se všichni těší na další ročník.