Šest rekordů z prvních atletických závodů v hale.

Atletický Mikuláš v Sokolově.
7.8.2013
Adam Študlar vítězem Vánoční haly!
7.8.2013

Středočeský pohár družstev mládeže byl prvním atletickým závodem v Praze na Strahově v hale. Pochopitelně na startu nemohl chybět chebský Union, pro jehož atlety to byl první velký test v hale po měsíci a půl přípravy na „zlaté dráze“. A dopadl skvěle!
Přestože i v atletických řadách řádí nemoci z nachlazení a chyběla tedy prakticky dívčí špička chebského Unionu, byli oba trenéři – Petr Tirala Jacek Přibáň – na výsost spokojeni. V konkurenci atletů ze středních Čech si odváželi čtyři prvá místa, tři druhá, a sedm třetích míst ve svých kategoriích a šest nových klubových halových rekordů!
Stříbrný žák z mistrovství České republiky na 150m David Richter zářil, jak hvězda nad vánočním betlémem. Na 60m zaběhl nový klubový rekord (7.30) o jednu setinu běžel rychleji než na venkovním mistrovství ČR (!) a na 200m opět rekordu (23.50) nestačil o pouhou setinu na mistra ČR v běhu na 300m Veselého z Nymburka.Velkým talentem sprintu je mladší žák Matěj Nádhera,  jehož tréninková morálka je ale víc něž špatná! Matěj vyrazil na svoje prvé halové atletické závody do Prahy ve „velkém“ stylu. Bez snídaně (protože zaspal) a tatínek dostihl chebský autobus za Sokolovem… Pak se zjistilo, že nemá tretry a v hale se zase přišlo na to, že nemá ani tepláky. Pod křídla si ho vzal jeho starší kolega David Richter, který se s ním rozcvičoval, ale oba trenéři se přitom radši otáčeli zády. Přesto Matěj byl nejrychlejší z mladších žáků, kteří byli na startu a zaběhl dva neuvěřitelné klubové rekordy na 60m (7.83) a na 200m (26.28).Svůj atletický den D měl František Beneš. Přestože v Chebu nemáme kvalitní výškařské doskočiště, Franta dokázal překonat 165cm (nový klubový žákovský rekord) a během pěti minut poté skočit do dálky 546cm a tím závod vyhrál (!) a hlavně to byl druhý osobní rekord.
Jeho radost neznala mezí! Dařilo se i Lukáši Hinkovi, který věkem patří mezi dorostence. Ve výšce i on zdolal 165cm ale perfektní byla jeho dálka, kde bral třetí místo za osobní rekord 570cm (!).
Výborně běžela 200m mladší žákyně Aneta Tiralová a její čas 28.19 sek. je dalším novým rekordem chebského Unionu.
Už tuto sobotu jdou atleti chebského Unionu znovu na start. V Praze se uskuteční tradiční Vánoční hala, což závod pro starší žactvo a vlastně takové neoficiální halové mistrovství ČR. Získat medaili znamená už něco umět! Týden na to se letošní halový rok uzavře mezikrajovým utkáním žactva, kde v barvách karlovarského kraje určitě nastoupí, zásluhou svých výkonů, mnoho atletů chebského Unionu.