Šest rekordů z prvních atletických závodů v hale.
7.8.2013
Výškař Lukáš Hink nejlepším v Chodově.
7.8.2013

Adam Študlar vítězem Vánoční haly!

Největším překvapením pro výpravu chebských atletů na tradiční Vánoční hale v Praze na Strahově byl výkon Adama Šudlara v běhu na 300m. Adam se nejdříve zlepšil na 60m  (8.09 sek.) a pak nastoupil na trat‘ běhu na 300m, kde trenérovi slíbil, že to pořádně nakopne a pokusí se opět o zlepšení svého osobního rekordu, který byl 44.29.Adam neběžel ale doslova letěl a překvapil svým výkonem nejen sebe a trenéra Jacka Přibáně, ale všechny soupeře. Jeho čas 40.49 byl nejrychlejším ze všech a Adam si pak mohl vychutnat, jaké to je, na tak velkém závodě, stát na stupínku nejvyšším!
Osobní rekord ve skoku do dálky předvedla třetím pokusem Lucka Břicháčková (4.88m) a rovněž ona, poprvé ve své krátké atletické kariéře, převzala bronzovou medaili  na stupíncích vítězů za třetí místo v poli 25 dálkařek!
David Richter už tradičně patří ke špičkám žákovského sprintu v České republice. David se na začátku halové sezóny potkal s výbornou formou a tak se od něho čekali nejen medaile ale i klubové rekordy. Výsledek je výborný – dvě druhá místa! Na 60m nový rekord Unionu nejen v žácích ale i v dorostu (7.28) a na150m rovněž žákovský rekord za 17.38 sek.! Za 150m ho však trenér až tak nepochválil, protože v konci vypustil, což ho stálo cenné setinky.
Výborné „osobáky“ předvedl i Jirka Duchek – 60m 8.05 a 150m 19.22 a společně s Markétou Petrikovičovou (60m 8.36 a vyhrála B finále), Josefinou Duchkovou a Davidem Richterem patřili k favoritům na medaile ve smíšené štafetě 4x200m. Bohužel je pořadatele nedali do přímého souboje v prvním běhu, ale až do třetího, který vyhráli o „parník“, ale právě možnost bojovat s těmi nejrychlejšími jim vzala šanci na medaili. Skončili čtvrtí o setinky….
Aneta Tiralová (mladší žákyně) bude v sezóně 2014 černým koněm chebské atletiky v běhu na 300m, v Praze si zlepšila výkon na 150m na 20.44m. Deset metrů ve vrhu koulí přehodila Jana Danihelková (10.03) a bylo z toho výborné sedmé místo.
Posledním závodem v této halové sezóně 2013 je tuto sobotu mezikrajové utkání staršího žactva v Praze, které je setkáním toho nejlepšího, co Česká republika v této kategorii má. Je potěšením, že v sestavě Karlovarského kraje je devět chebských (!) atletů – Markéta Petrikovičová, Josefína Duchková, Šárka Sabadinová, Lucka Břicháčková, David Richter, Adam Študlar, Petr Hannsmann, František Beneš a Jirka Duchek.