Poohří – výstavba hřiště zahájena.
6.8.2012

Petr Učík slaví narozeniny

Atlet Petr Učík se dožívá 70 let.

Petr Učík se celý život baví sportem, ale jeho největší láskou je atletika – královna sportu. Nejdříve byl velmi dobrým aktivním atletem. Jeho doménou byly delší tratě – 1500m, 5 a 10 km. Ve veteránském běhu se opět zakousl do tréninku a sjezdil prakticky celý svět od Kanady, Spojených států, Jižní Afriky, Evropy, Japonska a Austrálie a z mistrovství Evropy a světa se vracel z úspěchy. Bohužel takový nápor nevydržela jeho kolena a nyní má trošku problémy s pohybem.
Petr byl velice úspěšným trenérem mládeže o čemž svědčí zisk 49 medailí jeho svěřenců na mistrovství ČSSR a ČR. Mezi jeho největší hvězdu, kterou vychoval patřil český reprezentant na 400m – Jiří Janoušek (startoval na halovém mistrovství Evropy v Janově). Vynikající byli i ostatní borci, kteří patřili ve své době ke špičkám české mládežnické atletiky – David Doskočil, Jakub Nepustil, Roman Jablonovský, Jiří Gregor, Josef Špalek, František Slávik, Pavel Kot.
Petr Učík patří ke spoluzakladatelům atletického klubu Rudé Hvězdy, dnešního Unionu. Dnes předává trenérské zkušenosti v tomto klubu těm nejmladším zlobilům. I ve své další činnosti, jako rozhodčí atletiky, je velice úspěšný. Je ústředním rozhodčím a bez výstřelu jeho startovní pistole se obejde jen málokterý závod v západočeské oblasti.
Tak Petře 30. prosince si opět vystřel – na startu do dalších dlouhých let. Atleti a všichni lidé dobré vůle Ti přejí hodně zdraví!