Miroslav Sabadin dokázal, že patří k nejrychlejším v ČR!Atletická medaile z mistrovství republiky!

Výkony chebských atletů ozdobou krajského mistrovství.
7.7.2013
Atletická olympiáda.
7.8.2013

Skvěle připraven se představil sprinter Miroslav Sabadin na mistrovství ČR dorostu a juniorů v Jablonci. V sobotním programu si nejdříve vybojoval suverénně postup z rozběhu na 100m (10.94) do finále a tam finišoval jako čtvrtý (!) v novém klubovém rekordu (10.87). I na nedělní rozběhy na 200m se Míra dobře vyspal. Opět běžel skvěle rozběh, který vyhrál v čase 21.87 sek. Pouze větší vítr (2.4 m/s) mu pokazil radost z uznání klubového rekordu už v rozběhu. Škoda jen, že svojí hereckou etudou v závěru rozběhu rozladil spoustu trenérů a atletů, kteří závod sledovali a málem do finále nenastoupil.
O finále na 200m bylo jasné, že bude velmi vyrovnané. Vyhrát nebo medaili mohlo mít více sprinterů, takže záleželo skutečně na detailech. Míra odstartoval skvěle, jeho starty patří k jeho silným stránkám a už po výběhu ze zatáčky byl na špici závodu. O medaile se rozpoutala obrovská bitva a Mírovi trošičku v konci došli síly. Přesto bronzová medaile a čas 21.90 sekund je výbornou vizitkou spolupráce trenéra Jiřího Janouška a „divocha“ Míry Sabadina!
Do finále na 400m dorostenek postoupila i Sára Janušková. „Mazácky“ postoupila z rozběhu, když si vyrovnala osobní rekord (58.53)a v osmičlenném finále bojovala jako lvice o co nejlepší čas a umístění. Důkazem toho je její páté místo (!) a nový osobní rekord 58.24 sekund Tak se závodí na mistrovství republiky!!
Loni se ještě jako žákyně Tereza Kristková do finále oštěpu nedostala. Letos už startovala mezi osmičkou nejlepších dorostenek a postup si musela vybojovat náhradním pokusem, když jí rozhodčí neuznala ten první, ale pak po protestech dostala Tereza pokus náhradní a poradila si s tím opravdu zkušeně. Oštěp poslal do vzdálenosti 35.34m a i když už se v dalších třech pokusech nezlepšila, její osmé místo (za ní skončilo dalších sedm oštěpařek) je výborné.
Za očekáváním zůstal Jirka Gregor, který byl na mistrovství ve velkém útlumu, protože čas, který dosáhl v rozběhu na 800m (2:01.64) předvede jindy i o půlnoci. Petr Tirala na 400m během celé sezóny nepředváděl žádné vyjímečné výkony a tomu byl věrný i na šampionátu, takže jeho čas na 400m (51.76) v rozběhu znamenal konec postupovým ambicím.
Atleti chebského Unionu se přes prázdniny budou připravovat na mistrovství ČR žactva, které bude na pražské Slávii a kde rovněž nejsou bez šance na medaili.
Chebští sportovní fandové mohou vidět atlety Unionu 2.8. od 19.30 hod.na Velké ceně města Chebu, která se po letech se vrátí do Poohří. Manager závodu slibuje start světových hvězd – Zuzany Hejnové a Pavla Masláka!!!!