Finále družstev mladšího žactva SZA – 27.9.2014
9.9.2014

MČR žactva – Plzeň 20. a 21.9.2014

Atletické mistrovství žactva České republiky v Plzni.

Chebský Union připravil na atletické mistrovství České republiky osm atletů (!) a výsledkem celoroční tréninkové dřiny jsou dva dny, po které mistrovství probíhalo – čtyři finálová umístění – třikrát páté místo a jedno osmé!
Nejúspěšnějším atletem byl Adam Študlar, který se probojoval do finále na 300m z rozběhu časem 37.77 a tam finišoval ve výborném čase 37.02 sek. na pátém místě. Adam byl oporou i obou štafet 4x60m a 4 x 300m. Ve štafetách běžel výborně i Matěj Nádhera, který se probojoval z rozběhů na 60m (7.45) a v meziběhu (7.37) mu chyběla pouhá (0.01) k postupu do finále mezi elitní osmičku českých žákovských sprinterů. Bohužel nervově nezvládl start běhu na 150m, kde rovněž patřil ke kandidátům postupu do finále.
Štafeta na 4 x 60m ve složení (Študlar, Kůtek, Lališ, Nádhera) běžela opravdu výborně a její páté místo je velkým překvapením. Stejně jako čas, kterého kluci dosáhli – 28.03 sek., je skvělý neboť‘ je to nový klubový rekord, když překonali čas štafety z roku 2003 – 28.64 !!
Ve stejném složení běžela i štafeta 4 x 300m a opět z toho bylo páté místo v klubovém rekordu 2:38.33 !!
Z děvčat byla úspěšná Aneta Tiralová, která se probojovala do finále na 300m v osobním rekordu 42.40 sek. a ve finále za 43.17 byla osmá. Děvčata (Břicháčková, Jarošová, Škrnová, Tiralová) rovněž běžela obě štafety, ale ne z takovým úspěchem jako kluci. Ve štafetě 4x60m si na posledním úseku nepředala i když byla na velmi slibné pozici a na 4 x 300m se umístila na jedenáctém místě. Dlužno dodat, že ve štafetě startovaly tři mladší žákyně a zkušenosti, které letos na mistrovství získaly,jsou k nezaplacení!
Poprvé na mistrovství startoval i oštěpař Jan Lališ. Jeho 13. místo a výkon 40.24m je dobré a dává naděje do příštích let.
Tuto sobotu se utká ve Stříbře devět týmů mladších žákyň a žáků na mistrovství družstev Karlovarského a Plzeňského kraje a Union Cheb má ve hře oba týmy. Trenéři věří, že hlavně děvčata, budou míchat pořadím.