Atletičtí mušketýři to dokázali

O víkendu na pražské Julisce proběhlo mistrovství České republiky v atletice.
Na 800 atletů soutěžilo v kategoriích dorostu a juniorů a mezi nimi i osm atletů z chebského Unionu.
Dostat se na mistrovství je cílem snažení atletů po celou sezonu, od podzimu až po měsíc červen a už je odměnou se na mistrovství kvalifikovat, a pak se dostat do finále v disciplíně tzn. mezi osm nejlepších je skvělé a zisk medaile, to je prostě sen a čtyři dorostenci z Chebu si ho splnili!
Ale začněme sobotou. Lukáš Petrikovič na stovce zaběhl 11.47 sek. a to na finále nestačilo, stejně jako letošní nejlepší čas Anety Tiralové na 400m (59.80). Lukáš ještě zkoušel atletické štěstí na 300m překážek, ale čas 41.81 nestačil. Standa Sztrapek rovněž nepostoupil do finále na 400m (52.60) zásluhou křeče v lýtku ve druhé části trati. Jan Šebo byl na 800m díky času 2:09.93 bez šance na postup v běhu na 800,
S velkou formou přijel do Prahy Dan Vaidiš. V rozběhu na 800m poprvé v kariéře pokořil hranici dvou minut a časem 1.59.59 postoupil do nedělního finále. Ve finále v běhu na 4x100m se štafeta sprinterů doběhla na výborném sedmém místě (45.44) a to dávalo šanci na dobré umístění na dlouhé štafetě 4x400m.
Neděle už byla ve znamení medailového očekávání, Výborně začal dopoledne Vítek Fiala, který si vytvořil osobní rekord v běhu na 5000m (16:15.74) a doběhl jedenáctý. Pak si zajistil postup do finále mezi „rychlíky“ na 200m L.Petrikovič osobákem 23.03 sek., který pak ve finále ještě zlepšil na 22.93 a poprvé se tak dostal pod hranici 23 sekund. Škoda, že se něco podobného nepodařilo A.Tiralové rovněž v běhu na 200m. Čas 26.52 na finále nestačil. Skvěle bojoval ve finále na 800m D.Vaidiš. Šel do půlkařské bitvy odhodlaný prodat všechno co natrénoval a byl odměněn dalším zlepšením osobního rekordu na 1:58.38.
A už se blížil závěr mistrovství a s ním i štafeta na 4 x 400m. Pořadatelé připravili dva běhy po šesti štafetách a chebská startovala v tom prvním. Výborně rozeběhl závod Lukáš Petrikovič. První úsek se celý běží ještě v drahách a Lukáš předával v kontaktu s ostatními. Pak se dělo něco, nad čím trio trenérů (M.Novák, P.Tirala a J.Přibáň) nevěřícně kroutilo hlavou. Dan Vaidiš se atleticky „zbláznil“ a po 200 metrech šel na čelo závodu. Byla to fantastická podívaná, i ostatní trenéři kroutili hlavami, kde se to v těch našim borcích bere. Dan v konci musel pochopitelně začít tuhnout ale to už čekal na předávku Adam Had, pro kterého to byla premiéra na mistrovství, ale Adam rovněž zabojoval a udržel kontakt se skupinou třeí štafet. A všechno záleželo na finiši Standy Sztrapka, který vletěl do cílové rovinky na čtvrtém místě, dva-tři metry za plzeňskou štafetou, ale to už bylo jasné, že Standa připravovaný útok dotáhne do bronzového konce. Odměnou borcům byla nejen bronzová medaile (za štafetami pražské Slávie a Kladna), ale i výborný klubový rekord 3:28.83minity!
Atleti Unionu se ted‘ těší, že celou štafetu představí chebské veřejnosti na Velké ceně, která bude na „zlaté“ dráze v úterý 4.9. Určitě přijd‘te!