M.Sabadin v semifinále atletického MČR dospělých

Atleti opět s medailemi a rekordy.
6.8.2013
Tuto sobotu a neděli se koná Mistrovství ČR juniorů, juniorek a dorostu v Praze.
6.8.2013
Vše

M.Sabadin v semifinále atletického MČR dospělých

Po dlouhé době mohl chebský Union přihlásit atleta na mistrovství ČR dospělých. Sprinter Miroslav Sabadin se svými letošními výsledky ve sprintu na 60m a 200m kvalifikoval na mistrovství ČR dospělých, které proběhlo o tomto víkendu v pražské Stromovce, a protože Sabadin je ještě junior a mistrovství této kategorie bude tuto sobotu a neděli na stejném místě, běžel mezi dospělými sprintery pouze 60m.
A běžel skvěle! Míra má super starty, respektive jeho startovní reakce z 28 (!) sprinterů byla nejrychlejší ze všech. Z bloků se odlepil za 0.115 sek. a to pro němu startovali borci, kteří už léta pracují s činkou a jejich stehna jsou vyrýsovaná svaly… Do semifinále proklouzl jako patnáctý (7.12) a v semifinále běžel ještě rychleji – 7.08 sek.! Finále na juniorském mistrovství ČR by ho nemělo minout jak na 60m, tak na 200m. Spolu s ním bude na mistrovství startovat na 800m Jirka Gregor, který má za cíl – probojovat se do finále.
Bohužel prakticky dva měsíce laboruje s nachlazením a kašlem dorostenka Sára Janušková a tak se startem na M-ČR bude muset počkat do léta. Naopak žákyně Markéta Petrikovičová, Soňa Vejražková a Josefina Duchková ladí svojí formu na mistrovství ČR do Jablonce , kde by chtěly začátkem března znovu medailové uspět ve štafetě na 3x300m.