3.kolo II.NL – Sušice 13.6.2015
10.6.2016
MČR dorostu a juniorů – Ostrava 20.6.-21.6.2015
10.6.2016
Vše

LODM – Plzeň 15.6.-18.6.2015

Matěj Nádhera je olympijským vítězem!

Od začátku týdne probíhají v Plzni „Hry VII. Olympiády dětí a mládeže ČR“ v mnoha sportech. Jednotlivé kraje České republiky postavily svoje týmy, takže pochopitelně nechybí i Karlovarský kraj a v jeho atletické části jsou i žákovští atleti chebského Unionu – Kateřina Jarošová, Aneta Tiralová, Lukáš Petrikovič, Jan Lališ a Matěj Nádhera. 
Chebský Union se může chlubit špičkovými atlety. Velkou „hvězdou“ a to nejen v Karlovarském kraji ale v celé republice je Matěj Nádhera. Z olympiády se vrací jako nejrychlejší žákovský sprinter v celé České republice na 60m v čase 7.07 sek. (!). Další skvělý souboj Matěj svedl na trati 300m. Na olympiádu odjížděl s časem 36.81 a vrací se z bronzovou medailí v čase, kterému se nechce ani věřit – 34.87 sek.!! Matěj měl proti sobě obrovského favorita Matěje Krska z Kladna (jeho otec skákal v české reprezentaci do dálky přes osm metrů). Nádhera, který startoval ve finále ve čtvrté dráze (Krsek ve druhé), nasadil velmi rychlé tempo. Krsek odpověděl stíhací jízdou a do cílové rovinky vlétli borci vedle sebe a spolu s nimi ještě bojoval klášterecký Daniel Vejražka. Krsek v závěru našel v sobě nejvíce sil a zvítězil v novém českém rekordu (!!) 34.29 sek. Matěj v boji o stříbro podlehl o 0.02 sek.(!!) Vejražkovi, přesto jeho čas 34.87 a bronzová medaile jsou fantastické.
Chebský den ještě korunoval další bronzovou medailí oštěpař Jan Lališ. Předvedl hod 51.55m, který znamenal nejen nový osobní a klubový rekord ale hlavně stupně vítězů. Na medaili se Honza dost nadřel, protože se borci v každém pokusu přehazovali, ale Honza to skvěle ustál.
Aneta Tiralová postoupila do osmičlenného finále rovněž v klubovém rekordu (40.74). Ve finále začala velmi dobře a ze zatáčky do cílové rovinky vybíhala jako druhá. V závěru jí došly síly ale šesté místo a čas 40.93 je opět důkazem, že chebská atletika má hodně talentů.
Mladší žák Lukáš Petrikovič běžel rozběh na 60m překážek a přestože si zlepšil osobní rekord o 0.5 sek. na 10.05, do finále nepostoupil, ale zkušenosti, které získal na olympiádě jsou k nezaplacení!
Další zkouška ohněm je o tomto víkendu mistrovství České republiky dorostu a juniorů v Ostravě. Devět atletů chebského Unionu si vybojovalo právo na něm startovat a i oni by se rádi do Chebu vraceli z nějakou medailí. V Ostravě bude na 800 nejlepších atletů z celé České republiky a zisk medaile je jen za velký výkon. 
Chebští atleti se pak těší na 12. srpen, kdy se představí chebské veřejnosti na Velké ceně města Chebu s takovými hvězdami, jako je Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová a Pavel Maslák. Přijd’te se bavit skvělou atletikou.
jak

viz. foto naše externí fotogalerie www.atletikacheb.rajce.idnes.cz