Atletky chebského Unionu postupují do I. ligy!

Tým atletek složený převážně z dorostenek a žákyň si ve třetím kole II.ligy v Sušici zajistil postup do I.ligy! Zbývá sice ještě jedno kolo v Pacově (22.8.), ale již ted‘ je jasné, že postup chebským děvčatům neunikne. Splnil se tak sen všech trenérů, kteří tým dlouhodobě připravují.
Markéta Petrikovičová opět dokázala potvrdit svojí suverenitu ve sprintech a vyhrála 200m (25.45) a 400m (60.39). Dvoustovka vůbec patří v Unionu k parádním disciplínám – druhá byla Aneta Tiralová (26.76), třetí Šárka Sabadinová (26.82), čtvrtá Lucie Prokopová
(27.57) a osmá Adéla Chramcová (28.23). Překvapením bylo vítězství Martiny Láské na 400m překážek (71.44), což jí pomohlo k nominaci na mistrovství ČR do Ostravy. Martina přidala body i za šesté místo na 800m (2:41.22) a finišovala ve vítězné štafetě na 4x100m (A. Chramcová, L.Prokopová, S.Janušková,) 53.55 sek. Sára Janušková si vyzkoušela svojí vytrvalost na trati 1500m. Bez problémů zvítězila v čase 5:04.89 min. a na šestém místě doběhla Hana Kročáková za 5:49.66.
Lucka Břicháčkova je další velkou oporou týmu. Její bodové zisky byly největší ze všech děvčat – druhá na 100m překážek (16.52), druhá ve skoku do dálky 4.96m a získala ještě třetí místo v trojskoku (10.22), kde jí o osobní rekord připravil příliš silný vítr do zad (+3.1 m/s).
Chebské atletky byly hodně vidět prakticky ve všech disciplínách, kde nastoupily. Ve finále na 100m (velký protivítr) byla hned trojice – druhá A.Tiralová (13.22), čtvrtá L.Prokopová (13.31) a pátá Š.Sabadinová (13.42). Kristýna Utíkalová finišovala jako čtvrtá na 800m (2:36.66) a šestá na záludné trati 3000m překážek skončila Anna Bednaříková (16:08.10). Výborně se předvedly i vrhačky. Veronika Parimuchová třetím místem v kouli (11.03) a zabodovaly oštěpařky – pátá Tereza Kristová (33.54), šestá Jana Danihelková (33.17) a sedmá zkušená Lucka Němečková (30.51).
David Richter byl v cíli stovky (11.27) a dvoustovky (22.43) pokaždé druhý a body pro Klatovy získal i sedmý na 400m překážek (65.44) Jan Toncar.
Chebský Union má ted‘ své atlety na prestižních závodech. V Plzni na „Olympiádě mládeže“. Za Karlovarský kraj startuje Matěj Nádhera, Aneta Tiralová, Kateřina Jarošová, Jan Lališ, Lukáš Petrikovič. Na mistrovství České republiky dorostu a juniorů do Ostravy v pátek odjíždí bojovat o medaile – David Richter (100 a 200m), Markéta Petrikovičová (200 a 400m), Šárka Sabadinová (100 + 200m), Martina Láská (400m přek.).a v oštěpu T.Kristková a Jana Danihelková. Union postaví do štafetových bitev na 4x100m jak dorostenky, tak dorostence. Chebáci držte palce, bojujeme i za Vás a za sportovní slávu města Chebu.