Novoroční setkání 2014 v Poohří.
7.1.2013
Poděkování za podporu
7.8.2013

V závěru roku se uskutečnilo v Praze halové  mezikrajové utkání staršího žactva. V týmu karlovarského kraje se představilo 8 chebských atletů, což byla polovina(!) výpravy. Nejlépe se dařilo Davidu Richtrovi, který v běhu na 60m doběhl na třetím místě (7.35) a opět potvrdil, že patří k žákovské sprinterské špičce v ČR. Hlavním úkolem Davida ale bylo, „zlikvidovat“ klubový rekord Jakuba Nepustila v běhu na 300m (38.4) z roku 1977 (!) Byl to nejstarší klubový rekord starších žáků v chebském Unionu. David rozběhl závod tak, jak se sluší na stříbrného z mistrovství České republiky na 150m –hodně svižně. Po polovině bylo jasné, že jestli David své tempo udrží, je rekord jeho. Výsledný čas byl vynikající (36.90) a tak se přepisovaly chebské rekordní tabulky! Škoda jen, že David nebyl nasazen do prvého běhu, kde běželi ještě o něco rychleji a tak celkově na 300m obsadil čtvrté místo.
I ostatním chebští atleti podávali výborné výkony tak, jak jim umožňuje trénink v chebským podmínkách. Markéta Petrikovičová běžela 60m (8.41) a 300m (44.04), ale to na první desítku nestačilo, stejně jako výkony Josefiny Duchkové 60m (8.61) a 300m (45.07). Lucka Břicháčková si zaběhla 60m překážek (10.66) a škoda klopýtnutí na té poslední, výsledný čas mohl být o mnoho lepší. Petr Hannsmann (3:02.13) a Adam Študlar (3:0546) se postavili na start běhu na 1000m, ale je třeba říci, že tempu, které udávali závodníci na špici, tentokrát nestačili. František Beneš dokázal přeskočit lat’ku ve výšce 1.60cm, což znamenalo 11 místo.
Desáté místo a jeden bod pak v závěru získala prakticky „unionistická“ štafeta ve složení M. Petrikovičová, L.Břicháčková, J. + Jirka Duchkovi, David Richter a karlovarský F. Sochůrek.
Mezi čtrnácti krajskými výpravami byl karlovarský kraj jedenáctý, když porazil kraj pardubický, hradecký a k velké radosti vedení výpravy i kraj plzeňský.
Od 1. ledna prakticky všichni tito atleti poskočili o kategorii výše – do dorostu, kde budou již závodit 11.ledna na mistrovství Středočeského kraje.