Jablonecké mistrovství republiky žactva v hale zakončilo letošní zimní atletickou sezónu. Tři chebská děvčata se chtěla opět vrátit do Chebu s medailí ve štafetě na 3x300m.
Nejvíce se na tomto mistrovství „nadřela“ Markéta Petrikovičová. Její výkonnost jí umožňovala startovat ve třech disciplínách a k tomu ještě ve štafetě. Markéta začala startem na 60m. V rozběhu byla druhá (8.26) a postoupila do meziběhu, kde doběhla šestá – opět v čase 8.26 a celkově mezi třiceti sprinterkami se umístila jako jedenáctá.
Podvečer prvé dne mistrovství běžela rozběh na 300m, kde chtěla postoupit do finále, ale to se jí časem 44.25 sek., těsně nepodařilo a musela se spokojit s devátým místem. 300m běžela i Soňa Vejražková, která 14 dní před mistrovstvím brala antibiotika přesto její výkon (45.56) dával naději do štafety. Markéta v neděli nastoupila na 150m, kde časem 20.00 postoupila do finále B, které potom po dohodě s trenérem (byl Göteborgu na ME) vypustila a všechny svoje síly spolu se Soňou Vejražkovou a Josefínou Duchkovou soustředily na štafetu.
Duchková, která byla ve štafetě nováčkem a na mistrovství to byla její jediná disciplína, závod výborně rozeběhla. Vyšla předávka se Vejražkovou, která v tomto běhu neztratila ani metr a připravila pozici pro Petrikovičovou, která dokonce stahovala vedoucí štafetu JACu Brno, kde běžela mistryně republiky na 300m Floriánová. Výsledný čas chebském štafety byl 2:14.18 min., a pak se čekalo, jak dopadnou další běhy. Bohužel ale čtyři štafety byly rychlejší něž chebské sprinterky a tak musíme konstatovat, že v tak vyrovnaném závodě chybělo Unionu na bronzovou medaili 0.61 sek., což jsou tři, čtyři rychlejší kroky, které ale nikdo z děvčat neudělal, přesto šesté místo z 21 štafet není žádným neúspěchem.