Malá cena města Chebu v atletice 2013.
7.5.2013
Úspěchy na atletických Velkých cenách.
7.5.2013

Tři družstva mládeže postavil chebský Union do krajských soutěží družstev, kterým se říká „Gigant“, protože v soutěžích startuje velké pole atletů. Na startu byly týmy Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Výborné byly chebské starší žákyně, které mezi deseti týmy obsadily skvělé druhé místo za tradičně silným Táborem. Dorostenky byly třetí a pouze starší žáci zaostali na devátém místě.

Gigant se uskutečnil v Písku a celý den na dráhu někdy více, jindy méně padal déšt‘. Chebským nepřidalo ani to, že museli odjíždět už v půl šesté ráno přesto podali výborné výkony.

Velkou oporou týmu byla vítězka běhu na 150m Markéta Petrikovičová, která si zaběhla osobní rekord 19.40 sek., který jí řadí ke špičkám v České republice. Markéta přidala body i za druhé místo na 60m (8.23) a spolu s Josefinou Duchkovou, Šárkou Sabadinovou a Soňou Vejražkovou vyhrály štafetu 4x60m (31.41) ! V letošní sezóně hodně přidala na tréninkové píli Šárka Sabadinová a na jejich výsledcích je to znát. Šárka překonává osobní rekordy jak na běžícím páse. V Písku byla druhá na 150m (20.08) a čtvrtá na 60m (8.41). Soňa Vejražková si vyzkoušela 800m a byla jen škoda, že se neutkala ve vzájemném souboji s vítězkou druhého běhu, která zaběhla 2:29.60 min., Soňa byla celkově druhá za 2:31,81. Svou rychlostní vytrvalost potvrdila pátým místem a osobním rekordem na 150m (20.15). Oporou byla i Jana Danihelková – třetí v disku 23.97m a šestá v kouli (7.38). Body přidala i čtvrtá, v nepříjemně mokrém skoku dalekém, Lucka Břicháčková 4.62m.

Mezi dorostenkami je „hvězdou“ Sára Janušková, která dohání dvouměsíční tréninkovou pauzu, kvůli zdravotním problémům a důkazem, že se jí to daří, je její vítězství na 200m (27.45) a třetí místo na 100m (13.44). Oštěpařka Tereza Kristková tentokrát neměla v programu oštěp a tak je úspěchem její třetí místo v dálka (4.32m).

Nejlepší umístění mezi staršími žáky dosáhl František Beneš ve skoku vysokém (159cm), což je jeho nový osobní rekord. Úspěchem je i osobní rekord a šesté místo Adama Študlara v dálce (4.79).

Druhé a závěrečné kolo této soutěže z něhož první týmy postupují na mistrovství ČR bude v začátkem září (8.) v Klatovech