10.10.2015
Podzimní závody předžactva – Cheb 10.10.2015
10.10.2015

Atleti Unionu v české a krajské reprezentaci.

Po dvou letech se opět dostal chebský atlet do národní reprezentace České republiky. O nominaci si řekl, svým třetím místem na mistrovství republiky žactva, Matěj Nádhera v běhu na 150m. V Břeclavském pětiutkání (Mad’arsko, Chorvatsko, Slovinsko a Slovensko) běžel Matěj 100m a výborným časem (11.20) skončil na druhém místě! Nádhera byl nasazen do obou dvou štafet (4 x 100m a kombinované 4 x 300m – dva chlapci + dvě děvčata) a obě dvě štafety dokázaly zvítězit a zajistit body pro národní družstvo. Škoda, že celé pětiutkání naši prohráli o jediný bod s Mad’arskem….

V Kolíně proběhlo mezikrajové utkání mladšího žactva (Karlovarský, Plzeňský, Středočeský kraj a Praha) a v dresu Karlovarského kraje nastoupilo sedm (!) atletů z Unionu. V soutěži se bodovalo osm míst a z chebských atletů dosáhl, ve výborné konkurenci, na nejlepší umístění – třetí – v běhu na 300m – Lukáš Petrikovič (42.50) a po zakopnutí na poslední překážce v běhu na 60m, skončil osmý za 10.54 sek. Pátý byl – ve skoku do dálky, v osobním rekordu, Adam Had 4.82m a přidal body za 60m 8.44 sek. Klubový rekord zaběhla na 60m překážek Veronika Nohejlová (10.34) a to stačilo na šesté místo a  body získala i za 300m (48.02) a to byl její osobní rekord! Rovněž šestý na překážkách byl Petr Špreňar (10.34) a sedmý ve skoku do výšky (135 cm). I Vít Študlar se vracel z Kolína s osobním rekordem, který zaběhl na 1000m (3:18.9). Dvě osmá místa získala Markéta Boučková – v koule 2kg 9.11m a v hodu kriketovým míčkem 26.03m. Do týmu patřil i Artur Uldrich, který běžel 60m (8.52) a v dálce překonal hranici 4.46cm.

Oba starty za národní a krajský tým patřily k letošním úspěchům chebské atletiky a celý klub je na své atlety právem hrdý.