BODOVANÍ ŽEN VE II.NÁRODNÍ LIZE 2014
9.8.2014

4.kolo II.NL žen – Vlašim 23.8.2014

Atletky skončily v národní lize druhé.

Atletky chebského Unionu, po loňském pátém místě v národní lize, letos vybojovaly skvělé druhé místo! Závěrečné čtvrté kolo proběhlo o víkendu ve Vlašimi a chebská děvčata v něm potvrdila, že patří ke špičce této soutěže.
Nejlépe bodovala pro tým sprinterka Markéta Petrikovičová – dvakrát čtvrtá – na 100m (13.03) a na 200m (27.53). Rovněž Lucka Břicháčková odvedla velký kus práce a její body – za trojskok (pátá – 9.36m), l00m př.a dálku (sedmá – 18.47 sec. a 4.73m) výrazně pomohly ke třetímu místu v tomto kole. Sára Janušková byla jedinou atletkou z Unionu, která vyhrála svojí disciplínu – běh na 400m (1:00.28).
V tomto kole se prosadily i další atletky, které přes prázdniny trénovaly a tak byly úspěšnější, než v kolech předchozích. Martina Láská doběhla pátá s rozvázanou tkaničkou (!) na 400m překážek (1:07.25) a bodovala ještě osmým místem na 400m (1:07.41). Skvěle bojovala na 1500m žákyně Hanka Kročáková, která v osobním rekordu (5:47.24) doběhla třetí. Tým podržely i ostřílené bojovnice –Lucka Němečková (šestá v kouli 9.03m a osmá v oštěpu 31.36m) a Jitka Študlarová – šestá v nejdelší běžecké disciplíně tohoto kola – běhu na 5000m. Jana Danihelková přidala body za kouli (osmá 8.42) a v oštěpu (sedmá 32.01). Žákyně Aneta Tiralová byla úspěšnější na 200m (šestá 27.85) než na 100m (desátá 13.61).
Poděkování zaslouží i atletky, které letos v Chebu hostovaly – karlovarské Lucka Prokopová, Štěpánka Brožková, Iveta Andreasová a sokolovská Anička Bílková.
Dorostenec David Richter hostoval za TJ Klatovy a předvedl skvělé výkony. V osobním rekordu sprintoval na druhém místě na 100m (11.23!!) a 200m dokonce vyhrál ve výborném čase 22.24 sec.(!) a opět dokázal, že patří k české dorostenecké sprinterské špičce.
Příští týden závodí všichni chebští na „gigantu“ v Písku a pak žactvo čeká mistrovství ČR v Plzni a ty starší mistrovství Čech v Kladně.