2.kolo OMD mladšího žactva a 1.kolo OMD staršího žactva – K.Vary 14.6.2018

10.6.2018
1.kolo OMD Gigant – Sušice 17.5.2018
10.5.2018

Atletické žactvo mělo mistrovství družstev v Karlových Varech

Všechna čtyři družstva chebského Unionu zavítala na 1.kolo staršího a 2.kolo mladšího žactva na stadion v Tuhnicích v Karlových Varech a všechna čtyři obsadila druhá místa za Triatletem Karlovy Vary.
Ve starších žácích vyhrál 100m překážek (15.39) v osobním rekordu Mathias Langmaier. Ve výšce byl nejlepší Martin Prokopec (l50cm) a body přidal i za třetí místo na 800m (2:29.00). V běhu na 300m byl druhý Matyáš Kubka (46.69).
Mezi mladšími žáky byl oporou Antonín Vrba – dvojnásobný vítěz na 60m (8.29) a v dálce (458) a dokázal být ještě druhý ve vrhu koulí (8.51m). Matěj Denk běžel 60m překážek za 13.69 a bylo z toho výborné druhé místo a druhý ve výšce byl Ondřej Volf (130cm). Jedenáctiletý Martin Aust finišoval na 300m v čase 47.72 sekund jako třetí.
U starších žaček se tým mohl spolehnout na Markétu Boučkovou – vítězku koule (10.72m) a Zuzanu Krutinovou, která byla nejlepší ve výšce (145cm). Sprinterka Viktorie Babyncová doběhla druhá na 300m (45.25) a ještě bodovala čtvrtým místem na 60m (8.71).
Nejrychlejší mladší žákyní byla Dominika Hejdová. Vyhrála 60m za 8.53 sek. Výborný je i čas Kateřiny Hynkové na 800m (2:39.63), stejně jako jedenáctileté Niny Peterkové (2:52.32) a desetileté Kateřiny Čadové (2:53.87). Skvělou podívanou byly štafety, kde mladší žákyně Unionu obsadily prvá tři místa (!!).
Dalším kolo bude 5.9. v Ostrově a tak mají trenéři už ted‘ obavy, jak to bude s formou mladých atletů po prázdninách. Uvidíme…