1.kolo OMD + OMJ v pětiboji ml. žactva – M. Lázně 14.5.2014

Atleti Unionu kralovali v Mariánských Lázních.

V Mariánských Lázních se uskutečnilo mistrovství Karlovarského kraje mladšího žactva v atletickém víceboji (60m překážek, hod kriketovým míčkem, 60m, skok do dálky a 800m). K dispozici byly dvě sady medailí a k velké radosti trenérů Petra Učíka, Petra Tiraly a Jana Kastnera si malý atleti chebského Unionu odvezli domů celkem čtyři medaile. Byl to i velký dárek pro prezidenta klubu Jacka Přibáně předvečer jeho kulatých narozenin!
Skvělou atletickou bitvu o zlatou medaili, hodnou třeba „velkého“ mistrovství, sváděly mezi sebou Kačka Jarošová a Lucka Břicháčková. V poli 52 závodnic (!) nakonec o vítězství Kateřiny Jarošové rozhodlo pouhých 10 bodů! Obě dvě atletky překonaly klubový rekord (2311b) Markéty Petrikovičová z roku 2011. Výborná byla i pátá Romana Škrnová a osmá Veronika Maydlová.
Výsledky chebských děvčat:
1) K.Jarošová 2494 bodů (10.88 – 37.04 – 8.52 – 4.26 – 2:41.55)
2) L.Břicháčková 2484 bodů (11.17 – 37.22 – 8.50 – 4.08 – 2:35.41)
5) R.Škrnová 1852 bodů (12.77 – 36.51 – 8.75 – 3.90 – 3:02.74)
8) V.Maydlová 1656 bodů (12.43 – 32.81 – 9.26 – 4.04 – 3:13.88)

Rovněž kluci se nedali zahanbit a bojovali jako lvi a vyplatilo se jim to. Lukáš Petrikovič stanul na stříbrném stupínku a jeho kolega Karel Gabriel byl bronzový! Vítězem se stal Adam Bauer z Chodova
Výsledky chebských chlapců:
1) L.Petrikovič 1409 bodů (11.59 – 41.14 – 9.00 – 3.92 – 2:39.31)
2) K.Gabriel 1400 bodů (12.18 – 41.69 – 9.01 – 4.03 – 2:34.65)
5) S.Klimt 1157 bodů (12.17 – 31.83 – 8.81 – 4.06 – 2:58.48)
9) P.Špreňar 1053 bodů (11.78 – 17.60 – 9.01 – 4.08 – 2::58.83)
10) A.Had 1044 bodů (12.46 – 22.50 – 9.30 – 3.99 – 2:45.33)

Dalším velkým žákovským závodem tento týden bude ve Stříbře mistrovství Západočeské oblasti (Karlovarský a Plzeňský kraj) všech kategorií. Zdá se, že atleti Unionu Cheb jsou dobře připraveni!