Skvělé atletky ve II. národní lize. David Richter ve výborném rekordu na 200m.

Další velkou radost měli trenéři zásluhou děvčat, která startovala v I.kole  II.národní ligy v Pacově. Manager týmu Jacek Přibáň dobře „nakoupil“ atletky z Karlových Varů a ze Sokolova a chebská děvčata spolu s nimi vytváří velmi silný tým, který má dokonce ambice národní ligu vyhrát a to by byl další skvělý úspěch. V prvém kole skončily atletky chebského Unionu na druhém místě! Dorostenec David Richter „šel“ na hostování do Klatov a po loňském roce, kdy ještě jako žák byl spíše trpěn v tomto týmu, letos září a hlavně řádí jako skvělý sprinter. Důkazem toho je jeho šesté místo na 100m(11.42!) a pak to přišlo – skvělý sprint na 200m a bylo z toho nádherné druhé místo o pouhou setinu za vítězem a nový dorostenecký rekord chebského Unionu –22.23 sek.!! Druhé místo v českých tabulkách. David dělá své přezdívce „bílý Bolt“ opravdu čest.

Zpátky k týmu žen. 100m a 200m vyhrála „koupená“ karlovarské sprinterka Lucie Prokopová (12.58 a 25.94) a spolu s chebskými děvčaty S.Januškovou, M.Petrikovičovou a L.Sabadinovou finišovala ve štafetě na 4x100m na prvním místě (51.64). Domácí Markéta Petrikovičová a Sára Janušková jsou spolehlivé opory týmu –Markéta dvakrát třetí (na 100m 12.95 a na 200m 26.28), Sára čtvrtá na 200m (26.74) a druhá na 400m (59.35). Rovněž výbornou závodnicí je  Lucka Břicháčková. Body pro tým získala za třetí místo v dálce (4.71m) a šesté místo v běhu na 100m překážek (19.03). Velmi dobře bojovaly oštěpařky – vyhrála neporazitelná Nikol Šustrová (39.01), třetí byla Tereza Kristková a osmá Jana Danihelková (32.32). Překvapením bylo čtvrté místo na 1500m zásluhou Hanky Kročákové na 1500m (6:30.90min). Body  dokázaly získat  i starší žákyně, které teprve získávají atletické ostruhy – Aneta Tiralová – sedmá na 100m (13.25) a osmá na 800m Kristýna Utíkalová (2:42.42). Poděkování zaslouží i nováčkové v barvách Unionu – v behu na 3000m bodovaly sedmá Anna Bednaříková (12:44.17) a devátá Jitka Študlarová  (13:19.97).

V dalším kole, které bude 31.5. v Českých Budějovicích, se chebská děvčata, která ví o svých rezervách, pokusí vyhrát. Budeme držet palce.