Z nebe kromě deště, pršely i atletické medaile!
M.Sabadin pod 11 sekund, J.Gregor v limitu na M-ČR.
7.7.2013

Závody Klatovy 1.6. 2013

Atletická liga plná deště.

II. kolo národní ligy v Klatovech bylo plné vody a výborných výsledků chebských děvčat. Opět ve svých disciplínách vítězily opory týmu (M.Petrikovičová a S. Janušková) a přesto, že chyběla dvě úspěšná děvčata z prvého kola (M.Nováková a A.Bílková) tým dosáhl na pátou příčku o pouhé tři body za Pacovem!
Neporazitelnou sprinterkou v této soutěži je Markéta Petrikovičová, která opět zvítězila na 100m (12.99) a na 200m (26.42) a to je věkem Markéta ještě žákyně! Sára Janušková po vítězství v minulém kole na 400m, si vyzkoušela 800m a po takticky vedené bitvě se v koncovce prosadila a překvapivě vyhrála (2:28.82) závěrečným ostrým finišem. Třetím „mušketýrem“, na kterého je spolehnutí, je Šárka Sabadinová. Šárka získala cenné body za sedmé místo na 100m (13.62 – v rozběhu 13.45) a bodovala i šestým místem na 200m (27.87). Pravidelně na každém závodě posílá svůj oštěp Tereza Kristková za hranici 30m a v Klatovech z toho bylo třetí místo (30.11) Škoda, že Tereza příliš absentuje na trénincích…
Soňa Vejražková si prožila svůj smolný závod. Běžela výborně 100m (čtvrtá – 13.35) a pak se chystala na svých druhých životních 400m. Spolu z trenérem chtěli nahradit na této trati Sáru Januškovou a pokusit se vyhrát. Bohužel Soňa neudržela své nervy na uzdě a předčasně vyběhla a musela tak následovat diskvalifikace. Velká škoda! Na 400m se poprvé představila Martina Láská, která dokonce svůj běh vyhrála (67.73) a získala pro družstvo výborných pět bodů. Klára Klimtová přidala rovněž body – osmá na 100m přek. (20.66) a osmá v kouli (8.26). Cenné body získaly i další dvě oštěpařky – čtvrtá Nikol Šustrová (30.11) a šestá Jana Danihelková (28.53). V dálce se Lucka Břicháčková potýká s přešlapy, takže zatím 4.38m stačilo na desáté místo a poprvé si v lize závodila jako nováček Kateřina Boučková, která skončila devátá na 800m (2:53.42).
Atletky už se těší na třetí kolo národní ligy a poprvé se podívají 29.6. na stadion ve Vlašimi.