Atleti pokračují ve skvělých výkonech.
7.8.2013

Viděl Cheb budoucí mistryni světa na 400m překážek?

Nejlepší světový výkon všech dob na 300m překážek žen, nejlepší český výkon na 500m mužů, nový český dorostenecký rekord na 300m překážek a pět rekordů mítinku!„Zlatá“ dráha“ , kterou otvírali chebští atleti svou 33. Velkou cenou je fantasticky rychlá.
Svědčí o tom výsledky v netradičních disciplínách a komentáře všech vítězů se nesli ve stejném duchu – fantazie. Pořadatelům vyšlo počasí a tři tisícovky diváků skvělých způsobem hnaly atlety k maximálním výkonům. Projděme si celý závod detailně.110m překážek – Martin Mazáč byl hodně spokojený se svým časem 13.68 sekund, vždyt‘ na Diamantové lize v Londýně běžel 13.66….Martin reprezentuje ČR na mistrovství světa v Moskvě.60m žen – mistryně republiky na 100m Kateřina Čechová se radovala z vítězství v novém rekordu mítinku 7.44 sek. Úspěchem je páté místo chebské Markéty Petrikovičové (8.16)60m mužů – mistr světa Kim Collins na 100m z Paříže 2003, který si letos ve švýcarském Lausanne zaběhl osobní rekord 9.97 sek. uchvátil chebské fandy. Jeho čas 6.59 sek. opět svědčil o rychlosti této dráhy. Vždyt‘ Kim má letos v hale zaběhnuto 6.53 a tak čas v Chebu má svojí kvalitu. Pochopitelně to je nový rekord mítinku. Chebský junior Miroslav Sabadin (startoval hned vedle Collinse) se v novém klubovém rekordu 7.01 radoval ze třetího místa.300m překážek ženy – chebské publikum šlo poprvé ze sedaček. Na stadionu byla skvělá atmosféra, na jejíž vlně se Zuzana Hejnová donesla až k nejlepšímu světovému výkonu všech dob – 38.16 (!!). Druhá Jana Reissová, jedna z nejlepších světových dorosteneckých překážkářek, (startovala nedávno na mistrovství světa do 17let) svým časem 41.99 sek. vytvořila nový český rekord.300m žen – velký souboj mezi mistryní Evropy v hale na 400m Denisou Rosolovou a mistryní republiky na 400m Jitkou Bartoníčkovou (obě startují na MS v Moskvě) pro sebe rozhodla Denisa v letošním nejlepším čase v republice 37.30 sek.300m mužů – jamajská záležitost zásluhou vítěze Josefa Robertsona v novém rekordu mítinku 33.01 sek.500m muži – opět závod, který zvedl diváky ze sedadel. Dvojnásobný mistr Evropy na 400m Pavel Maslák zaběhl nejlepší český čas všech dob a zlepšil 48 let starý výkon Josefa Trousila na 1:00.35 min. Pod hranici starého rekordu se dostal i výborně finišující Daniel Němeček z pražské Dukly (1:00.49).150m mužů – opět vítězství v rekordu mítinku (15.35) hvězdného Kima Collinse, který se stal miláčkem diváků, za svoje bezprostřední chování. Potlesk ve stoje si za svůj výkon opravdu zasloužil. Rekord klubu a druhý nejrychlejší čas v ČR (16.30) zaběhl stříbrný mistrovství ČR juniorů chebský Miroslav Sabadin, který skončil na čtvrtém místě.150m žen – Nádhernou podívanou byla repríza souboje z mistrovství ČR na 200m. V novém rekordu závodu a v nejlepším letošním českém výkonu a ve svém osobním rekordu zvítězila Kateřina Čechová (17.49) před Zuzanou Hejnovou (17.66) a třetí doběhla další velká hvězda tohoto souboje Denisa Rosolová (17.79).Velká cena žen na 600m se stala kořistí Diany Mezulianíkové z pražského Olympu v nejrychlejším českém čase letos.(1:31.32). Diváci obrovsky povzbuzovali chebskou Sáru Januškovou, která v novém klubovém rekordu (1:38.01) skončila na druhém místě.Velká cena mužů na 1000m – ve velkém finiši zvítězil borec pražské Dukly Miroslav Burián (2:32.17). Čtvrtý finišoval chebský Jirka Gregor v novém osobní rekordu 2:34.76 min.Organizátoři z chebského Unionu připravili divákům v příjemném večeru skvělý zážitek, za který stejně jako atleti, získali velký obdiv. Poděkování zaslouží i představitelé města Chebu a pochopitelně všichni sponzoři, kteří se na akci podíleli. Doufejme, že takhle úspěšný bude i 34. ročník v příštím roce.