Fantasticky vstoupily atletky chebského Unionu do I. kola II.národní ligy v Pacově. Zatímco si loni poprvé za závodily v této soutěži a umístění družstva bylo až na samém konci tabulky, letos to již byla úplně jiná „káva“. Přestože tým je složen z starších žákyň a dorostenek a děvčata tak mohou absolvovat pouze dvě disciplíny místo tří, což je pochopitelně bodová ztráta, vše atletky dohnaly výbornými výkony.

Jedničkami týmu byly v Pacově Markéta Petrikovičová a Sára Janušková. Markéta jako žákyně byla nejrychlejší „ženou“ ve vynikajících osobních rekordech na 100m 12.70 a na 200m 25.80 sek.!! Na dvoustovce foukal do zad silnější vítr než povolují pravidla (3.1 m/s), ale Markéta má na to, aby podobný výkon znovu zopakovala. Vítězka běhu na 400m Sára Janušková zaostala za svým osobním rekordem o pouhé 0.04 sek. a zaběhla 59.68 a přicházející formu podtrhla druhým místem na 200m (26.77). Druhé místo vybojovala i oštěpařka Tereza Kristková, která už není v sektoru oštěpařek tím „plašanem“ jako v minulosti a patří mezi dorostenecké špičky v České republice. 400m běžela poprvé v životě Soňa Vejražková a její čtvrté místo a čas 63.57 dávají tušit, že v dalším závodě dojde k velkému časovému posunu. Šárka Sabadinová začala brát atletiku vážně a stává se velkým „rychlíkem“ na sprinterských tratích. Svědčí o tom její rychlá stovka (13.32) a čtvrté místo na 200m (27.28) v osobních rekordech. Šárka by chtěla získat medaili na mistrovství republiky dřív než její bratr Míra, který nyní hostuje v pražském Olympu a v Táboře běžel výborně 100m (11.18) a 200m (22.41), ale Šárka má na medaili asi větší šanci?!

Nejstarší členkou týmu je Magdalena Nováková, která ač těsně před maturitou si šla „vyčistit“ hlavu a závodila rovněž dobře – pátá na 100m překážek (19.65) a sedmá v kouli (8.89). Mimochodem maturitu v pondělí zvládla na samé jedničky!! Bodově důležitá byla i sedmá místa – Kristýna Utíkalová na 800m (2:50.70), na 100m přek. Klára Klimtová (20.59) a v dálce Lucka Břicháčková (4.42). Dva body za osmé místo přidala Jana Danihelková v oštěpu (28.89m). Oporami byly i posily z AK Sokolov – v kladivu čtvrtá Annička Bílková (32.38) a šestá v oštěpu Nikol Šustrová (29.38).

V Pacově měli startovat za Klatovy i tři juniorské posily z Unionu. Zatímco Petr Tirala a Jirka Gregor neměli tolik odvahy, jako Magda Nováková, si před maturitou jít za závodit, Jan Toncar nastoupil a svými body pomohl Klatovských ke druhému místu – šestý na 400m překážek (63.40) a devátý na 400m (54.72).

V soutěži žen bodovým ziskem 103,5 bodu skončil chebský Union na čtvrtém místě ale k velké radosti všech trenérů v Chebu porazil všechna západočeská družstva – Sušici, Domažlice, Klatovy a Škodu Plzeň! A v dalším kole, které bude 1.6. v Klatovech to může být ještě lepší!